5 pochutin, které z vás dělají blbce – G.cz
Vyhledávání

5 pochutin, které z vás dělají blbce

Jste úplně blbí? Možná, že je to věc vrozená. Anebo si moc dopřáváte následujícího:

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 24.5.2014, 12:20

Dumb_and_Dumber

Fast food

Studie z Univerzity v Montrealu poukázala na to, že jídlo z mekáče a ostatních fast foodů mění chemické procesy v mozku. A taky způsobovat depresi. Pokud se cítíte poslední dobou bez šťávy a bez invence, dejte si místo hambáče třeba čerstvou rybu se zeleninou.

Slaná jídla

Je starou známou věcí, že sůl má vliv na krevní tlak a srdeční činnost. Sodík umí také ovlivnit vaše myšlení a vnímání. Ano, slaná jídla snižují vaši inteligenci.

Alkohol

Alkohol je metla lidstva. Zničí vám úplně všechno včetně mozkových buněk.  Alkohol mění chemismus v mozku, nejen že se stáváte blbými a blbějšími, ale mění se i vaše chování vůči okolí. A na to pozor teda. Lékaři doporučují dvě deci vína denně. Červeného nejlépe. A víc ne.

Cigára

Nikotin nejen že způsobuje stárnutí organismu, špatný dech a rakoviny všeho možného, má také vliv na produkci a funkci neutrotransmiterů, protože zužuje kapiláry. Ty pak nezásobují mozek kyslíkem tak, jak by měly. Výsledek? Jsou z vás hlupáčci.

Sladkosti

Dlouhodobá nadměrná konzumace cukru může způsobit neurologické problémy a také zničit paměť. Takže, když budete žrát dorty, budete nejen hnusní a tlustí, ale i totálně vypatlaní.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články