4 opravdu nadějné a zajímavé české zpěvačky – G.cz
Vyhledávání

4 opravdu nadějné a zajímavé české zpěvačky

Český bulvár omílá stále dokola ta samá jména – Tereza Kerndlová, Ewa Farna nebo Kamila Nývltová. Někteří pomýlenci do kategorie zpěvačka řadí i Lucii Vondráčkovou. Na české  scéně však existují  zpěvačky, které mají potenciál opravdu uspět třeba i v zahraničí.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 17.2.2014, 18:35

1. Lenny

Dcera Lenky Filipové se stejným jménem a uměleckým jménem Lenny všem vyrazila dech svým prvním singlem All my love, který je sice cover verzí písně od málo známé americké zpěvačky Dallas Frasca. Jenže Lenny má velmi charakteristický chraplák a autorskou desku písní, které si s titulním singlem nezadají. Talent očividně zdědila po matce.
 

2. Olga Königová

Česká nezávislá písničkářka Olga Königová vystupuje s projektem Ille a povedlo se jí něco nevídaného -  s písní Holka ve tvý skříni prorazila i do „mainstreamových" rádií a získala si spoustu posluchačů, kteří do té doby neměli o její existenci ponětí. O její hudbě se dá nepejorativně říct, že je to inteligentní pop, instrumentálně a hlavně textově hodně zajímavý a hlavně něco, co se jen tak neoposlouchá.
 

3. Debbi

Další odpadlice ze SuperStar, která se následně proslavila singlem Touch the sun, který byl součástí reklamy na Metaxu. Její nakřáplý hlas je podobně nezaměnitelný, jako je hlas Lenny a k tomu, aby se prosadila v zahraničí, přispívá její skvělá angličtina i němčina. Debbi je totiž z poloviny Němka.
 

4. Ema Brabcová

Bývalá zpěvačka kapel Roe-Deer a Khoiba vydala v roce 2010 desku Luno se svým novým stejnojmenným projektem. Žánr, který Luno hrají, označují jako psychedelický pop a od roku založení stihli vydat dvě EP a dvě plnohodnotná alba. Úspěchy slaví především na velkých hudebních festivalech, kde jsou díky Emině unikátnímu hlasu nepřeslechnutelní.
 

Bonus: Celeste Buckingham

Jediná účastnice v historii soutěže SuperStar, která začala dělat opravdovou díru do světa paradoxně není Češka ani Slovenka. Celeste má americko-švýcarský původ a vyrůstala celý život na Slovensku. Po soutěži, ze které celkem záhy vypadla, vydala singl Run Run Run, který slavil obří úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí. Momentálně se pomalu prosazuje na americké MTV, spolupracuje s producenty jako je Pitbull a studuje v Americe zpěv.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články