5 neortodoxních, ale konečně funkčních řešení izraelsko-palestinského konfliktu – G.cz
Vyhledávání

5 neortodoxních, ale konečně funkčních řešení izraelsko-palestinského konfliktu

Izraelsko-palestinský konflikt v posledních týdnech znovu nabírá nehezkých obrátek a jakékoli dlouhodobé řešení se zdá býti v nedohlednu. Nejkontroverznější, nejvzdělanější a nejchytřejší autor G.cz má však hned několik receptů, jak celou problematiku jednou provždy vyřešit.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 20.7.2014, 15:36

 

1. Věnovat izraelské území krymským Tatarům

tatar (crimea.org) Nekonečné hádky o tom, kde kdo byl dřív, kdo má na co právo, kdo komu co věnoval neprávem, jestli je, či není Jeruzalém zmíněn v Koránu či kdo koho vlastně utlačuje pravděpodobně nikdy nenajdou jednoznačné rozuzlení. Zatímco se hádají dva národy, které bez problému mají kam jít – Židé například do USA či Německa a Palestinci do Jordánska, Jemenu, Francie, Švédska atd., s krymskými Tatary si všichni vytírají prdel již pěknou řádku desetiletí a nikdy se jich nikdo nezastal. Jestli má někdo právo na svůj stát, pak jsou to právě oni. Pokud by izraelská armáda srazila rozpočet na polovinu, stačilo by to na to rozebrat a rozčtvrtit Jeruzalém a znovu ho poskládat v New Yorku, Římě, Moskvě a Mekce. OSN by pak rezolucí mohla věnovat území krymským Tatarům, kteří jsou tak flegmatičtí a líní, že ani nechodí k volbám, natožpak aby s někým válčili.  

2. Zavést povinné burky, bobříky mlčení na veřejnosti a obřízky pro všechny obyvatele izraelského území

burka_cartoon (Roger Latham) Pokud by nikdo nebyl vidět ani slyšet a etnická příslušnost by nešla poznat ani letmým pohledem k vedlejšímu pisoáru, nikdo by nemohl na nikoho střílet, aniž by neriskoval, že sejme „svého". Samozřejmě by se teoreticky mohlo válčit v sobotu, kdy by Židé byli poznat tím, že nemačkají tlačítka ve výtahu, o Ramadánu, při němž by se Palestinci odmaskovali tím, že nic nepijí a nejí a pak v synagogách a mešitách či svatých a poutních místech. Logicky, časem by komplexní inkognito všech vyústilo v to, že by se valná většina na svoje náboženské zvyklosti vybodla a zvýšená konzumace alkoholu by přispěla k etnickému míšení populace, až by všichni byli tak zmatení, že by nevěděli, s kým bojovat. Hrozí tu však nebezpečí, že by nově vzniklá izraelsko-palestinská rasa vzala útokem krymské Tatary.  

3. Zničit Jeruzalém a Betlém

crateer (en.wikipedia.org) Památkáři by asi nebyli nadšeni, ale koneckonců takový Napoleon také nechal zbourat většinu historické Paříže a jak známe z naší vlastní praxe, všechno se dá jednoduše trochu cinknout. Pokud by místo Golgoty, Olivové hory apod. zůstal jen bezútěšný kráter plný radioaktivního spadu a zmutovaných muflonů, nebylo by žít v pouštním státě už zdaleka takové terno. Stačila by nějaká šikovná tajná služba, která by pořídila kompromitující homosexuální fotky Vladimíra Putina a posléze by jejich uveřejnění hodila na Mosad a Hamas a Rusové by se se svou fintou „to nejsou naši vojáci, naše letadla ani naše bomby, i když to tak na první pohled vypadá" postarali o vše potřebné.  

4. Darovat Izrael Kim Čong-Unovi

kim (www.nti.org) Kim zdědil po dědovi i otci úžasné vlohy pro to udržet ve svém teritoriu pořádek. Koneckonců, pokud se zeptáte Severokorejce, jak se má, odpoví vám „nemůžu si stěžovat". Kim zvládne za hodinu uspořádat statisícovou spartakiádu třeba pro jednoho zahraničního turistu, donutit všechny své poddané, aby se v roce 2014 nechali ostříhat „na depešáka" a pokud chce, aby někdo zmizel, tak můžete vzít jed na to, že zůstane „zmizelej". Mladý diktátor by s jistotou srovnal šíity, sunnity či liberální a konzervativní sionisty do latě a taktéž by přestaly být problémy s vyznáváním odlišného boha, protože jediný deus by byl Kim sám, popř. jeho předci a oprašování jejich podobizen by nahradilo všechny náboženské rituály. Zkoumání Starého zákona, Talmudu či Koránu v korejštině by brzo přestalo bavit i ty nejfanatičtější mudrce a z Izraele by se po vzoru KLDR stala party země, kam by se nestyděl přijet pobavit ani Silvio Berlusconi či Mirek Topolánek.  

5. Připojit Izrael k Německu

21000-750x500 (sabbah.biz) Pokud by se „Svatá země" měla stát 17. spolkovým státem bývalé „Svaté říše" (20. v případě, že můj předešlý návrh byl dostatečně inspirující a 17., 18., 19. se stihnou předtím stát Čechy, Morava a Slezsko) skýtalo by to valnou většinu výhod, které byly diskutovány v článku z minulého pondělí. Německo je koneckonců prapůvodním viníkem toho, že stát Izrael vznikl a tudíž i zodpovídá za dlouhotrvající napjatou situaci. Němci by konečně při vtipech o Dolfíkovi nelezli zrudlí pod stůl a nová generace by dostala příležitost napravit zvěrstva, které napáchali jejich dědové a pradědové. Krom toho Židé mají v Německu historicky velké zázemí a znatelně se podíleli na základech dnešní silné ekonomiky. Muslimové se zase v posledních letech zasloužili o rozkvět berlínského Kreuzbergu a úspěchy tamního národního fotbalového týmu. Angela Merkelová už jen svým křestním jménem symbolizuje humanismus a mír, který Blízký východ již desítky let postrádá. Taktéž by se znatelně vylepšili izraelsko-turecké a palestinsko-americké vztahy, které jsou nyní často nezanedbatelnými kameny úrazu diplomatických řešení etnických a náboženských konfliktů. Německý smysl pro pořádek by mohl být variantou k režimu Kim Čong-Una. Samozřejmě, pokud vás řešení izraelsko-palestinského konfliktu nezajímají, přečtěte si článek, jak si udělat zdarma RADOST!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články