5 nejodlehlejších restaurací, kam si zajít na večeři – G.cz
Vyhledávání

5 nejodlehlejších restaurací, kam si zajít na večeři

Pokud vám večer cesta z vaší oblíbené hospody připadá jako věčnost, buďte si jisti, že byste na tom mohli být mnohem hůř...

Tomáš Marný
Tomáš Marný 22.4.2014, 20:00

1. The Rock Restaurant, Zanzibar

01-The_Rock-therockrestaurantzanzibar.com http://therockrestaurantzanzibar.com Restauraci The Rock byste našli na obřím kameni ve vodách Indického oceánu jen kousek od zanzibarské pláže Michanwi Pingwe. Při odlivu se sem dostanete po svých, ale jinak se připravte na plavbu loďkou. Odměnou vám bude nejen krásný výhled, ale také ty nejčerstvější mořské potvory.  

2. Fäviken, Švédsko

02-faviken-gastroenophile.com http://gastroenophile.com Poctivých 750 kilometrů severně od švédského hlavního města Stockholm v obci Järpen má od roku 2008 svou restauraci jeden z nejlepších švédských kuchařů Magnus Nilsson. Restaurace má kapacitu 16 osob a obědy se servírují jen těm návštěvníkům, kteří tu nocují v jednom ze šesti pokojů. A večeře tu mívají prý až 14 chodů...  

3. The Three Chimneys, Ostrov Skye, Velká Británie

03-ThreeChimneys-scottish-venison.info http://scottish-venison.info Až skoro na konci Velké Británie, na nejsevernějším ostrově Vnitřních Hebrid, byste našli restauraci Tři komíny. Od roku 1984 tu vaří Michael Smith, který sází striktně na lokální jídla, byť s cenovkou těch nejlepších londýnských restaurací.  

4. Nordasti Hagi, Faerské ostrovy

04-nordastihagi-flickr_Stig-Nygaard http://flickr.com Mezi Skotskem a Islandem najdete ostrov Sandoy, součást Dánskem ovládaných Faerských ostrovů, který je domovem pro restauraci Nordasti Hagi. Útulný restaurant na farmě je vyhledávaný nejen turisty, ale i domorodci.  

5. Furneaux Lodge, Nový Zéland

05-furneaux.co.nz http://furneaux.co.nz Furneaux Lodge byste našli na severním cípu jižního novozélandského ostrova. Dostanete se sem jedině lodí nebo vrtulníkem, na auto můžete zapomenout. A čím vás pohostí? Třeba čerstvými lososy, mušlemi a místním vínem. Mňam!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články