fb pixel 5 nejnevděčnějších povolání, za která vás bude vaše okolí nenávidět – G.cz
Vyhledávání

5 nejnevděčnějších povolání, za která vás bude vaše okolí nenávidět

Zdroj: Byl jednou jedne polda - film

Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc, zpívá Jan Werich ve filmové pohádce Císařův pekař a pekařův císař. Takže když všichni dáme ruku k dílu, tak se budeme mít nejspíš dobře. Na druhou stranu stejně jako všude, tak i u nás existují povolání, za která vás lidé budou minimálně nenávidět. Většinou jde o povolání, jež slušným lidem působí akorát starosti a nepříjemnosti. Zde je 6 nejnenáviděnějších z nich.

Martin Miko
Martin Miko 11.11.2018, 07:00

1) Revizor

Pokud jste revizor, tak se vám lidé pravděpodobně vyhýbají. Dokonce proti vám někdo vymyslel aplikaci, která lidem napoví, kde se právě nacházíte. V Praze se této činnosti věnuje zhruba 160 lidí, kteří se kromě nadávek občas dočkají i pěstí. K práci revizora vám stačí jen maturita a vyšetření u psychologa.

2) Exekutor

Zhmotněné zlo, které nedá spát téměř desetině Čechů, může potkat i vás. Exekutoři sice mají v Sudetech naprosté žně, avšak tam, kde nic není, nelze nic brát. Při vyřčení jména Vrána mají dlužníci husinu po celém těle a prosí boha insolvence o oddlužnění. Když někde ve společnosti řeknete, že jste exekutor, budete budit hrůzu v očích, protože si každej bude představovat, jak berete seniorům elektrické invalidní křeslo a jak dětem vytrháváte z rukou ovladač od playstationu.

3) Podomní prodejce

Případ sám o sobě. Máte po maturitě a nikde vás nechtějí zaměstnat, protože nemáte žádnou praxi. Je na čase jednat, a proto přijmete nabídku prodejce výhodné elektřiny. Obléknete oblek po otci a vyrazíte vstříc byznysu. Ráno začíná v kavárně, kde si společně se svým týmem zařvete, jak jste nejlepší. Pak nasedáte v 5 lidech do auta a jedete na Moravu zvonit v panelácích na dveře ve stylu Strážné věže. Občas se vám podaří zlomit nějakého nebohého seniora, kterému povíte, že ušetří spoustu peněz. Ale neušetří.

4) Finanční poradce

Člověk, kterého máte v hlavě zakódovaného jako podvraťáka a hlupáka zároveň, vám z ničeho nic po x letech zavolá nebo napíše na sociálních sítích a zve vás na kafe se skvělou nabídkou. Když se ho zeptáte, z jakého důvodu vás zve, tak odpoví, že se vše dozvíte osobně na kávě. Přicházíte na schůzku, kde váš bývalý známý ze střední školy, kterého jste vlastně nikdy neměli rádi, sedí v obleku z tanečních a z kapsy mu ještě koukají propocené bílé rukavičky. Vedle něj sedí jeho postarší mentor a společně se vás ptají na to, co od života očekáváte. Navíc díky facebooku víte, že ten člověk si nedokázal udržet běžnou práci. Proč chtějí lidem radit, jak nakládat s penězi ti, kteří mají problémy se svou vlastní finanční situací?

5) Městský policista

Zatímco se ve vaší čtvrti krade, znásilňuje a zabíjí za bílého dne, tak městský policista vidí jen zadní kolo vašeho vozidla, které stojí na žluté čáře. To si zaslouží patřičnou pokutku, popřípadě předvolání na policejní stanici, kde musíte vysvětlit, proč jste stál na žluté čáře. Naštěstí z těchto druhů přestupků nebývají pokuty velké. Lidé se však často rozčilují nad tím, že jim policie nikdy v životě nepomohla, ba naopak. Na jejich obranu však je nutno se zeptat: Dělali byste tuhle nevděčnou a rizikovou práci za těchto mizernejch podmínek? Já teda ne.

A zde je 8 nejkultovnějších videí z útrob YouTube, která nesmí být nikdy zapomenuta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články