fb pixel 5 nejhorších českých komedií, které při sledování vypnete po pěti minutách – G.cz
Vyhledávání

5 nejhorších českých komedií, které při sledování vypnete po pěti minutách

Říká se, že co je české, to je hezké, ale bohužel ne vždy je to pravda. Česká kinematografie občas dokáže vyplodit takové bludy, že je až neuvěřitelné, že někdo byl ochotný vrazit peníze do něčeho tak stupidního. V posledních letech jsme se dočkali šílených pokračování osvědčených českých hitů, které byly populární v 80. a 90. letech, ale druhý díl úspěšné prvotiny byl skoro vždy pouze obludný bizár postavený na zlidovělých hláškách a známých tvářích.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 5.5.2019, 15:00

1. Waterloo po česku

Podle žebříčku ČSFD.cz je tato česká komedie druhým nejhorším filmem v historii. Má pouhých 7 % a většina uživatelů ho hodnotí jako odpad s vykřičníkem. Hlavní role se ujal Jiří Krampol, který býval v době natáčení filmu hvězdou oblíbeného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž vyčpělé celebrity vyprávěly ještě vyčpělejší historky ze života. Ve filmu je zfilmováno 5 manželských povídek, které mají být prezentovány jako „vtipné“. Jenže opak je pravdou. Za tímto dílem stojí režisér Vít Olmer, autor snímku Bony a klid, který je naopak považován za jeden z nejlepších českých filmů.

2. Jak ukrást Dagmaru

Tento horor se prezentuje jako bláznivá komedie o českém agentovi 007 naruby, ale ve skutečnosti se při pohledu na tento film budete cítit trapně i za všechny přítomné herce. Nejhorší na tom je, že film pravidelně dodnes vysílají v televizi, a tím vnucují divákům tento nelogický paskvil, ve kterém Jarda Sypal hraje superagenta Vaška Hrušku. Kdyby to viděli tvůrci originálního Jamese Bonda, tak by naši republiku nejspíš zažalovali za urážku na cti.

3. Nebát se a nakrást

Kdybychom byli Jolanda, tak tento film okomentujeme větou: „Tady vidim velký špatný.“ Scénáře této komedie se ujal samotný Luděk Sobota a také to tak podle toho vypadá. Nejspíš si myslel, že napíše další „Jáchyme, hoď ho do stroje!“, ale ono to asi není jen tak. Dle slov internetových recenzentů se jedná o jeden z nejtrapnějších počinů české porevoluční kinematografie.

4. Panic je nanic

Když v USA v jistou dobu fungovaly teenagerské komedie, ve kterých středoškoláci řešili maturitní plesy a své panictví, tak to bylo cool a vtipné. Jenže pak se objevil film Panic je nanic (v anglickém předkladu Virginity Sucks). Vrchol filmu je, když superstar Šárka Vaňková řekne po sexu jednomu z protagonistů filmu, že byl lepší než kůň.

5. Poslední výkřik

Zároveň se jednalo o poslední film, v němž si zahrála zpěvačka Iveta Bartošová. Džambulka bohužel nemluví svým hlasem a někdo ji dabuje. Jedná se o českou „parodii“ na americký horor Vřískot. Největším hororem je zde bezesporu účes Mira Šmajdy, který zde vypadá jako člen kapely Tokio Hotel. Jestli Češi něco doopravdy neumí, tak je to záměrně natáčet horory. Čest všem výjimkám.

A zde jsou zaručeně ty nejhorší filmy od Marvelu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články