fb pixel 5 nejhloupějších českých teenage komedií, nad kterými by naše puberťácká srdce zaplesala – G.cz
Vyhledávání

5 nejhloupějších českých teenage komedií, nad kterými by naše puberťácká srdce zaplesala

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Žádné velké poučení si z nich rozhodně neodnesete, ale přesto byly doby, kdy jsme se nad těmi plochými vtípky od srdce zasmáli. Vidět to teď po letech snad nemá ani cenu, protože bychom se jen rozesmutnili nad tím, jak se nám něco takového mohlo kdysi líbit. Dnes dávají v televizi premiéru filmu Bajkeři, který jede na stejné vlně jako ty bizarnosti z brzkých nultých let, na kterých jsme tolik frčeli. Tady máte výčet pěti úplně nejdebilnějších z nich.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 27.4.2019, 09:04

1. Snowboarďáci (2004)

Jednooký mezi slepými králem. To by se dalo říct o Snowboarďácích od Karla Janáka, kteří éru teenage komedie v Čechách započali. Jasně je to debilní, ale rozhodně ještě ne tak jako filmy, které následovaly. Námět je jednoduchý: dva mladíčci Rendy a Jáchym vyráží na hory, aby konečně zasunuli. Jenže jejich vysněný výlet se změní v pracovní tábor na penzionu pod vedením despotického bratrance, kterého hraje Jiří Langmajer. Naštěstí se na stejném místě ubytovaly i tři slečny, pro které mladíci okamžitě zahoří. No a u těchto námluv padají hlášky, které jsme na základce všichni papouškovali. Jó to byly časy.

2. Rafťáci (2006)

Další vlaštovka z dílny Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jiřím Mádlem. Je to taková letní verze předchozího filmu, která se chtěla svézt na vlně popularity, kterou Snowboarďáci vyvolali. Děj je v podstatě podobný, jen se odehrává na Vltavě místo Krkonoš a vše se točí okolo snahy sbalit nějakou tu sexy letní kost, takže žádnou morální poučku opět nečekejte. Hlášek je tu mnohem méně, nebo jsou prostě hůř zapamatovatelné, protože si žádnou z hlavy nevybavíme. Kdežto snowboarďácké "Stříkej!" už z paměti nikdy nevymažeme.

3. Panic je nanic (2006)

Tak tohle se fakt nepovedlo! Svědčí o tom i fakt, že podle čsfd.cz je snímek hodnocen jako 12. nejhorší film v historii. Námět je v podstatě stejný jako u jiných teenage komedií - honba za prvním erotickým zážitkem, ale tady je to provedené tím nejhorším možným způsobem. Ačkoliv se má jednat o komedii, dialogy a vlastně i scény postrádají jakýkoliv vtip.

4. Ro(c)k podvraťáků (2006)

Janák znovu oslovil Kotka s Mádlem a pustili se do dalšího filmu. Tentokrát se ale z dovolenkových zážitků přesouváme do Prahy. Rockeři chcípáci se octnou tváří v tvář mafii. Černá komedie o gangsterech amatérech je svým tématem i zpracováním poněkud odlišná od předchozích teenagerovských komedií. Jako třešínka na dortu se filmem mihne i Per Janda z Olympiků. No tehdy nám to stačilo, teď už by nás to zkrátka nebavilo.

5. Bajkeři (2017)

Velký skok o deset let. Debilní teenage komedie se točí i teď. Jsou stejně hloupoučké, ale jsou v nich zasazeny artefakty dnešní doby. Třeba sociální sítě, závislost na technice a jak přinutit mladé lidi, aby zvedli hlavu od počítače a mobilu. Na pozadí tohoto je opět zoufalá snaha někoho klofnout. No a občas u toho vykoukne prso nějaké mladinké herečky. Prostě vlhký sen každého teenagera. Dnes to dávají 20:15 na Primě, kdybyste se chtěli náhodou dívat.

A tady čtěte o šesti nejdebilnějších komediích na celém světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články