fb pixel
Vyhledávání

5 moderních trendů ve výchově dítěte, které vedou do pekel

"Ale Honzíku, střílet po lidech není hezké". "Drž hubu a naval prachy, nebo tě taky sejmu"
Zdroj: www.sickchirpse.com

Vývoj se nedá zastavit a moderní rodič musí sledovat novinky a držet prst na tepu doby. Dnešní děti totiž nejsou jako bývaly děti například před padesáti lety. Jsou jiné. Proto je třeba k nim přistupovat odlišně, často individuálně, s rozvahou a hlavně je třeba o té výchově pořádně přemýšlet.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 18.6.2015, 11:26

Není nic horšího, než o výchově nepřemýšlet. Před samotným početím je třeba si přečíst stohy knih o těhotenství, porodu a následně výchově, popřípadě prodělat rovnou nějaký kurz, či si zaplatit lektora výchovy. Každopádně je úplný základ registrovat se na různých serverech pro mimina (mimibazar a podobně) a pustit se do horlivé diskuse.

Výchova dítěte není něco, do čeho by se mohl pustit každý bez hlavě, aniž by měl nastudováno. To není jako spravit rozbitou poličku izolepou. Na výchovu musí mít člověk fištróna a reagovat flexibilně na měnící se trendy.

1. Volná výchova

Pryč jsou doby, kdy tělesné tresty byly na denním pořádku a nebohé dítě nemohlo ani umlátit kočku klackem, aniž by bylo ztrestáno rozběsněným rodičem. Dnes je díky bohu vše jinak. Dítě je osobnost a potřebuje se rozvíjet. Rodič tu není od toho, aby trestal, ale aby dával dítěti stimuly.

Takže když dnešní malý sígr umlátí kočku klackem, přispěchá rodič a vysvětlí mu, proč se kočka nesmí ubít klackem. Takový rodič, který v dítěti vidí potenciál, nabídne dítěti stimul ve formě umlácení holuba. Tam už je to přijatelnější. Jestliže dítě znovu místo holuba umlátí kočku, rodič musí couvnout a dítě pochválit, že tentokrát ubilo kočku o dost lépe než minule.

Rodič nesmí bránit dítěti v rozletu. Až dítě vyroste, umlátí klackem rodiče.

2. Odmítavý přístup k medicíně

Dneska je moderní neočkovat, protože za vakcínami stojí globální farmaceutické lobby, které do nich přidávají kurděje, mor a ptačí chřipku, aby si navýšily zisky.

Dítě bude tedy mnohem více v bezpečí, když nebude očkováno. Mnohem lépe se totiž vypořádá s dětskou obrnou, než riskovat reakci na vakcínu.

Nejen očkováním je rodič živ. Domácí samoléčitelství je taktéž v kurzu. Doktory nepotřebujeme, vždyť stačí zabrousit na Facebook do nějaké skupiny, kde se můžeme zeptat, proč naše dítě vykašlává krev a má čtyřicítky horečky a jak ho toho zbavíme. Horliví členové facebookové skupiny, kteří sice nemají vzdělání v medicíně, ale za to mají na dnešek slibný horoskop a odebírají časopis „Mladý ezoterik“, bleskově přispěchají s radou, že dítě je potřeba zabalit do čakry a posypat hrstí lásky.

V oblasti domácího samoléčitelství letos nejvíc frčí chloritan sodný neboli MMS, který se používá i například na čištění bazénů. Stačí natřít dítěti vyrážku a dítě do dvou dnů zmokvá. No a to se vyplatí.

3. Bezplenková komunikační metoda

Je to taková malá revoluce v oblasti dětského vyměšování. Ačkoliv podle lékařů svěrací svaly dozrávají někdy kolem druhého roku dítěte, lze tyto metodu s úspěchem uplatnit i u novorozenců. Stačí svému dítěti rozumět a vypozorovat signály, kdy se chystá jít na „věc“.

Mohlo by se zdát, že je mnohem jednodušší dítěti dát plenu a průběžně ho přebalovat, ale tak to není. Mnohem lepší je nechat dítě bez pleny (i když mnozí u této metody pleny používají jako pojistku, takže podvádí), celý den pozorovat, jestli dítě vyšle nějaký vylučovací signál a pak ho hbitě přemístit nad nějakou nádobu, do které udělá potřebu.

Těžko říct, jaké konkrétní signály dítě vysílá, ale celý den bedlivě pozorovat dítě a desetkrát do hodiny ho dávat nad nádobu, to je přesně ta náplň mateřské dovolené, která odděluje zrno od plev. Nevyspalý a psychicky zničený rodič totiž nemá nic lepšího na práci, než se snažit zachytit exkrementy svého mimina do nádoby. Sice ve třech letech bude samo chodit na nočník, ale do té doby je potřeba si tu výchovu nějak znepříjemnit.

4. Tlačit co nejvíc fotek dítěte na co nejvíc míst

Každý má nejkrásnější dítě na světě a proto je potřeba, aby to všichni věděli. Tím pádem je třeba cpát fotky svých dětí skrz sociální sítě a různé servery. Není třeba se bát posílat fotku nahého dítěte, jak se třeba koupe nebo si hraje na zahradě. Sice si možná nad tou fotkou nějaký sympatický pán v letech doma u počítače vydrachní bartoše, ale hlavně, že se svět dozví, jaké krásné dítě dotyčný má. V záplavě fotek dětí člověk ztrácí přehled čí dítě je koho, ale výchovný efekt, kdy dítě v pubertě zjistí, že celý jeho dosavadní život byl zprostředkován na internetu v celé nahé kráse, to má veliký. (Autor článku si na exhibici svého dítěte skrz sociální sítě udělal kariéru, tedy neváhejte a poukažte na to.)

5. Hračky, které musí rozvíjet

Dětem se dnes nekupují hračky, které se jim líbí a které je baví. Dětem se kupují hračky na rozvíjení. „Tak ty bys chtěl k vánocům pistolku na kapsle, aby sis mohl hrát na policajta? Tak to zapomeň, dostaneš dřevěné puzzle a budeš skládat obrázky do zblbnutí. A jestli tě ještě načapu, jak si jezdíš po podlaze s autíčkem, tak ti koupím housle a budeš na ně cvičit od rána do večera“.

Na úkor rozvíjení a cílevědomosti rodičů se dětem odepírá dětství a pokusem hravých metod se tlačí do toho, aby byly co nejlepší. Mnohdy rodiče, kteří nedosáhli na své sny a topí se v nudné šedi běžného dne bez nějakých lepších vyhlídek do budoucna, vidí ve svých dětech jedinou možnost, jak něčeho dosáhnout.

A TADY se můžete podívat na dvanáct děsivých vět, kterými děti straší své rodiče.

Podobné články

Doporučujeme

Další články