5 mobilů, které chtějí porazit Apple a Samsung – G.cz
Vyhledávání

5 mobilů, které chtějí porazit Apple a Samsung

Oba giganti do kapsy na evropském mobilním veletrhu nevystavují, svá esa představují na vlastních akcích. Co tedy v Barceloně prezentovala jejich bezprostřední konkurence?

Václav Rybář
Václav Rybář 3.3.2017, 16:50

1. LG G6

Největší korejská konkurence Samsungu představuje svou novinku na ramenech nepříliš úspěšné modulární G5, která se ukázala být spíše slepou uličkou. Není divu, že s šestou generací se LG rozhodlo vsadit na jistotu a vyrobilo prostě ‚jen‘ hodně solidní telefon. Má netradiční poměr stran 2:1 a jeho 5,7" palcový displej má rozlišení 2880x1440 (oproti obvyklejšímu 2560x1440, kterým se géčková řada pyšní několik posledních generací).

Robustní kovová konstrukce se zády ze skla působí elegantně, i když možná trochu okoukaně. Dvojice 13 megapixelových foťáků funguje podobně jako na sedmičkovém iPhonu, můžete s nimi přiblížit subjekt bez ztráty kvality. Samozřejmostí je vodotěsnost, rychlý procesor a dostatek paměti. Audiofily chce LG potěšit neobvykle kvalitními DAC převodníky. Pokud nasadí jako obvykle agresivní cenovou politiku, určitě pár zákazníků uloví.

2. Sony XZ Premium

Vlajková loď od Sony má výjimečnost už v názvu a z její ceny se vám protočí panenky, ale už na první pohled vypadá jako šperk a zároveň jako magnet na otisky prstů a odrazy světla. Jako vůbec první telefon na světě má 4K HDR displej. Ano, to co hledáte u televizí o úhlopříčce půl druhého metru, zabudovala Sony do telefonu s 5,5" displejem. Výsledkem je dokonalá ostrost obrazu a přirozenější barvy.

Tím ale XZ Premium nekončí. Je vybavena rychlým procesorem SnapDragon 835 a ještě rychlejší pamětí, díky které umí natáčet 960 snímků za sekundu v rozlišení 720p. Sice natočíte jen dvě desetiny vteřiny, ale tenhle okamžik můžete 32x zpomalit. A to se pak dějí věci. Že je to jen taková blbůstka? Jenže právě těmi musí ty nej telefony zaujmout.

3. Huaiwei P10 Plus

Čínský gigant stojí za loňskou hitovkou jménem P9 a pro letošek jsme zas o číslovku dál. Přichází ve dvou velikostech, přičemž P10 Plus nabízí vyšší rozlišení (2560x1440), víc paměti (6 GB RAM, 128 GB úložného prostoru) a větší baterku (3750 mAh), to jsou samy o sobě solidní parametry, ale Huaiwei má k tomu ještě čočky od Leicy, spolupracující s 20 megapixelovým černobílým a 12 megapixelovým barevným senzorem foťáku. Dokonce umí i rozostřovat pozadí, podobně jako Apple – ostatně když se na P10 podíváte zvenku, vypadá hodně jako jablečný konkurent, jenomže tomu se začínají podobat i ceny. Za větší model zaplatíte 738 dolarů, což je nemalá částka, se kterou přichází i nemalá očekávání.

4. Blackberry KeyOne

V tohle už snad nikdo nedoufal. Několikrát zkrachovalá kanadská společnost se opět vrací, tentokrát pod taktovkou čínských majitelů a... opět s klávesnicí! Zatímco LG je delší než obvykle, Blackberry je zase širší. Má totiž poměr displeje 3:2 a rozlišení 1620x1080 namísto obvyklého Full HD 1920x1080. Každopádně má také nejnovější Android, kvalitní 12megapixelový foťák od Sony a obří baterku (3505 mAh), tedy alespoň v kombinaci s úsporným procesorem SnapDragon 625. Ano, tohle nejsou specifikace, které by Apple nebo Samsung porazily na hlavu. Ale tohle je Blackberry a má klávesnici – to bude pro řadu uživatelů rozhodující a minimálně k udržení dobrého jména společnosti bude tahle evoluce za 549 dolarů dostačující. Na víc ostatně momentálně nemůže Blackberry pomýšlet.

5. Nokia 3310

A nakonec jsme si nechali dalšího z padlých mobilních bohů, ačkoliv je to tentokrát spíš recese. Nokia představila v Barceloně tři naprosto zaměnitelné smartphony, ale většina lidí čekala na něco jiného. Ano, kultovní 3310 se vrací, v mírně kulatější a modernizovanější podobě – s barevným displejem, slotem na SD karty a maličkým displejem. Zapomeňte na foťák, LTE nebo Android.

Výměnou za svých 49 EUR (!) ovšem dostanete telefon, který zvládne... telefonovat. A to opravdu dlouho – baterka by v klidu měla vydržet tři týdny, papírová doba výdrže je dokonce měsíc. A kdo by nechtěl nezničitelnou a neutahatelnou Nokii jako záložní telefon do auta nebo na chatu? Prodeje půjdou do milionů a 3310 kvůli tomu nemusí vyzývat na souboj Apple ani Samsung. Ano, je to trochu podvádění, vytahovat staré osvědčené hity, ale zoufalá doba si občas žádá zoufalé činy.

A když jsme u té mobilní nostalgie, podívejte se na 9 mobilních telefonů Nokia, na které budeme vzpomínat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články