fb pixel 5 magických, divokých i strašidelných lesů jako z pohádky – G.cz
Vyhledávání

5 magických, divokých i strašidelných lesů jako z pohádky

Les má své magické kouzlo. Tyhle vás očarují na první pohled.

Elsa K.
Elsa K. 19.10.2015, 08:57

1. "Křivý" les - Polsko

KŘIVÝ-earthporm-com earthporm.com Nedaleko obce Nowe Czarnowo se nachází les, v němž byste se při objímání stromů museli položit. Kmeny všech přibližně 400 borovic jsou ohnuté směrem na sever. Byly vysázeny okolo roku 1930. Spekuluje se, že tak nerostou přirozeně, nýbrž účelově. Křivé kmeny údajně měly být použity na nábytek, lodní trupy a pluhy. Druhá světová válka prý ale budoucím výrobcům zkřížila plány a les zůstal kompletně stát. Každopádně nikdo neví úplně přesně, proč mají tyto borovice tak bizarní tvar.

2. Les na ostrově North Sentinel Island

BENGÁLSKÝ-ZÁLIV-earthporm-com earthporm.com Tenhle les je unikátní v tom, že pokrývá celou plochu ostrova. Nikdy zde neřádila člověčí ruka. Ostrov o velikosti 72 kilometrů čtverečních je obklopen korálovými útesy a postrádá přirozené přístavy. Proto se zde žádní cizinci neměli tendenci usadit. Ostrov navíc obývá preneolitický kmen známý jako "Sentinelese".

3. Bělověžský prales - Polsko a Bělorusko

PRALES earthporm.com

Zbytek původního panenského pralesa, který kdysi dávno pokrýval klimaticky mírné pásmo evropské pevniny, leží na hranicích Polska a Běloruska mezi řekami Narewka a Hwoźn. Je údajně až 7000 let starý. Oblast o rozloze 1418 kilometrů čtverečních je zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. Nejvyšší zdejší dub měří 69 metrů. Nejznámější je tzv. Jagellonský dub, pod kterým prý odpočíval Vladislav Jagellonský před bitvou u Grunwaldu roku 1410. Pokud se sem vydáte, dejte si pozor na volně se pohybující vlky.

4. Hoia-Baciu - Rumunsko

RUMUNSKO earthporm.com Ve většině pohádek se to někdy pořádně zašmodrchá. A dost často při tom hraje roli strašidelný les. Filmaři by mohli z fleku použít tenhle rumunský. Říká se mu i "Transylvánský bermudský trojúhelník" - od doby, kdy se v něm ztratil pastýř i s 200 ovcemi. Místní se mu radši vyhýbají a považují ho za začarovaný. Paranormálními jevy se to tu prý jen hemží.

5. Bambusový les Sagano - Japonsko

BAMBUS earthporm.com Slavný bambusový les se nachází na severozápadě prefektury Kjóto v Japonsku. Rozprostírá se na ploše 16 kilometrů čtverečních. Kromě vizuálního zážitku si odsud odnesete i zvukový. Vítr prohánějící se mezi bambusovými stvoly totiž vyluzuje poměrně zajímavý zvuk. Ten byl dokonce zvolen jako jeden ze sta typicky japonských zvuků, které mají zůstat zachovány. Zajímavé je i, že bychom tento les měli nazývat spíš "loukou". Bambus totiž není dřevina, nýbrž travina. Patří mezi nejrychleji rostoucí rostliny na světě. Za den dokáže vyrůst o několik desítek centimetrů, někdy dokonce až o metr.

A TADY se podívejte, že i houby mohou být krásné.

Podobné články

Doporučujeme

Další články