fb pixel 5 lidských zrůd, které vraždily své vlastní děti – G.cz
Vyhledávání

5 lidských zrůd, které vraždily své vlastní děti

Nad jejich činy zůstává rozum stát – protože kdo by byl schopen ublížit svým vlastním dětem? Tady máte přehled případů, které v uplynulých letech otřásly Českou republikou.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 8.1.2016, 18:50

1. Matka zabila své čtyři děti, pak se pokusila o sebevraždu (září 2011, Široký Důl)

Romana Zienertová se pár dnů po přestěhování k příteli v Širokém Dolu rozhodla pro tzv. rozšířenou sebevraždu. Měla čtyři děti – nejmladší Romanu (2 měsíce) s partnerem Jaroslavem a tři z předchozích známostí, Lukáše (2 roky), Elišku (4 roky) a Davida (8 let). 2. září svým třem nejmladším dětem podřezala krky a tepny, nejstaršího syna udusila polštářem. Když chtěla přiložit ruku na sebe a oběsit se, zabránila jí v tom hlídka, kterou přivolal její partner. U soudu pak tvrdila, že si z vraždy nic nepamatuje, podle svědků se o své děti vždy vzorně starala. Neprojevila žádné emoce ani u přehrání videozáznamu z místa činu. Proto byla odsouzena na doživotí.

2. Žárlil na manželku, tak v přímém přenosu ubodal dceru (září 2012, Jablonec nad Nisou)

Milan Torák byl otcem dvanáctileté Johanky, jeho manželka pracovala jako zdravotní sestra v Saudské Arábii. Na svou ženu s přibývajícím věkem tak strašně žárlil, že jí vyhrožoval svou i dceřinou smrtí. Nestále se z ženou hádal a obviňoval ji z nevěry. V září roku 2012 tenhle konflikt vyeskaloval. Do jejich rozhovoru na Skypu se připojil uživatel z Alexandrie, což si Torák vyložil tak, že jeho manželka má určitě poměr s Egypťanem. V přímém přenosu jejich dcerku ubodal celkem dvanácti ranami, dívka se ani nezmohla na obranu. Podle psychologů Milan Turák netrpí žádným psychickým onemocněním, k činu ho dohnala pouze touha po pomstě. I když u soudu rok později plakal a svého činu litoval, dostal 26 let za mřížemi.

3. Pod vlivem drog podřezala své holčičce krk (únor 2013, Česká Lípa)

Hrůzný čin se stal v rodinném domě v Janáčkově ulici (Česká Lípa). Muž – není známo, jestli byl otcem dítěte – našel doma čtyřletou holčičku s podříznutým krkem. Už jí nebylo ani po zavolání záchranářů pomoci. Jeho žena ležela v posteli s mnoha řeznými ranami na rukou a byla prý velmi zmatená. Povedlo se ji zachránit a během vyšetřování policisté počítali i s možností, že dítě zavraždila sama matka. Zjistilo se, že byla na drogách a dceru doopravdy sama zabila – pak se pokusila o sebevraždu. Vinu ani nepopřela. Ovšem díky tomu, že nebyla v době vraždy při smyslech, putovala místo do vězení, kde by ji čekalo zhruba 25 let nebo i výjimečný trest, do protidrogové léčebny.

4. Krkavčí matka schovávala „utracenky“ ve sklepě rodinného domu (červenec 2013)

Po upozornění gynekologa pátrala policie o letních prázdninách po novorozeněti, které měla podle všeho porodit žena z jihomoravské obce Vlasatice. Když prohledali dům, kde žila se dvěma staršími dětmi (obě dvě byly starší deseti let) a partnerem, našli ve sklepě dokonce tři schovaná tělíčka, z nichž dvě byla už ve značném rozkladu a nedalo se posoudit, jak zemřela. Dvojčata, která porodila o rok dříve, žena udusila a v ručnících a taškách je schovala do sklepa, stejně tak jednala i s jejich mladším sourozencem. Nikdo v okolí nevěděl, že byla dvakrát za sebou těhotná, dokonce ani její partner. Měli dlouhodobě finanční potíže a často se hádali. Ke třem vraždám se žena nejprve přiznala, poté ale obvinila vyšetřovatele, že ji k doznání přinutili. O rok později jí byl udělen trest 21 let ve vězení. Podle psychiatrů vraždila při plném vědomí toho, co dělá, a neměla žádné výčitky.

5. Aby ji neopustil přítel, vyhodila novorozeně do popelnice (25. červen 2015, Mníšek pod Brdy)

Jednadvacetiletá Andrea S., která už byla matkou tehdy dvouleté holčičky, v bytě rodičů svého přítele potají porodila a miminko zabalené do igelitové tašky vyhodila do popelnice. Než se našlo, bylo už po smrti. Dítě se narodilo předčasně v osmém měsíci, ale bylo zcela životaschopné. Nikdo netuší, proč jeho matka místo zrůdného činu miminko neodložila do babyboxu. Přítel, který je o tři roky mladší než Andrea S., o jejím těhotenství neměl tušení a byl v šoku, když se dozvěděl pravdu. S Andreou začal vážný vztah navíc v době, kdy už byla podle všeho ve čtvrtém měsíci (poznali se v březnu téhož roku). To, že jeho dívka vůbec porodila, zjistil poté, co po porodu začalo Andree krvácení. Gynekolog, kterého ji donutil navštívit, pak zjistil, že od porodu neuběhl sotva ani den a hned kontaktoval policii. Rozsudek pro krkavčí matku zatím není znám. Dítě odhodila podle všeho proto, aby nepřišla o svého přítele – což se jí nakonec zrovna nepodařilo.

A TADY máte článek o tom, proč si myslíme, že Kramný dostal moc vysoký trest.

Nebo se ještě podívejte na 5 černobílých fotek a barvitých příběhů žen, které bezcitně vraždily.

Podobné články

Doporučujeme

Další články