5 lidí, kteří v mladém věku vydělali díky internetu – G.cz
Vyhledávání

5 lidí, kteří v mladém věku vydělali díky internetu

Internet je zlatý důl! Těmhle mužům stačil jeden geniální nápad a do smrti jsou v pohodě.

Gement
Gement 7.4.2014, 15:30

1. Ivo Lukačovič

V roce 1995, v pouhých jednadvaceti letech, začal v jazyce Perl psát vlastní katalog internetových stránek a v roce 1996 jej spustil na adrese Seznam.cz. Studium na ČVUT nedokončil, ze Seznamu vybudoval nejnavštěvovanější český portál, který dodnes vítězí i v kategorii nejnavštěvovanějších vyhledávačů v Česku. V Seznamu je dodnes majoritním akcionářem, prodat ho prý neplánuje.  

2. Jan Barta

545146_10100121198496070_1982353570_n Facebook.com Začal podnikat už v patnácti letech, spoluzaložil firmu B3net. Následně studoval English College v Praze a pak absolvoval University College v Londýně. Následně založil firmu Crazy Tomato na mobilní reklamu, ePojištění nebo SlevyDnes. Jinak vlastní farmu asi 700 tisíc domén, se kterými obchoduje a spekuluje. V poslední době je významné zejména otevření největší výstavní a prodejní galerie drahých kamenů v Evropě Mineralia.  

3. Tomáš Čupr

Po 5 letech života ve Velké Británii se vrátil do Čech a viděl potenciál ve slevových kuponech prodávaných po internetu. Inspiroval se americkou společností Groupon, která podobný model provozuje ve 40 zemích světa. Založil Slevomat.cz, který spustil v Česku lavinu slevových portálů. Jeho další velice úspěšný projekt se jmenuje Damejidlo.cz.  

4. Mark Zuckerberg

225px-Mark_Zuckerberg_at_the_37th_G8_Summit_in_Deauville_018_v1 Wikipedia.org Zakladatel sociální sítě Facebook, jehož majetek je odhadován na 17 miliard dolarů. Příběh o tom, jak v současnosti nejpopulárnější sociální síť rozjel ze svého pokoje na harvardské univerzitě, byl dokonce i zfilmován. Zuckerberg působí jako výkonný ředitel společnosti a v necelých třiceti letech tvoří dějiny internetu.  

5. Jan Koum

Zakladatel celosvětově rozšířené aplikace WhatsApp pro chytré telefony pochází z Ukrajiny. S matkou se přestěhoval do Kalifornie a po studiu na univerzitě v San Jose pracoval ve společnosti Yahoo. V té době se seznámil s Brianem Actonem, následně se oba pokoušeli získat práci ve Facebooku a v roce 2009 spolu vymysleli WhatsApp. Ten v roce 2013 prodali WhatsApp právě Facebooku za neuvěřitelných 19 miliard dolarů.  

Pokud chcete i vy zbohatnout, začněte s obchodováním hned. HighSky vám nyní dá k dispozici milion, pojďte si zkusit sami zde, jak byste uspěli! Navíc nyní můžete vyhrát iPhone 5S.

 
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články