fb pixel 5 let od vydání Grand Theft Auto: 6 zajímavostí o nejprodávanější videohře v historii – G.cz
Vyhledávání

5 let od vydání Grand Theft Auto: 6 zajímavostí o nejprodávanější videohře v historii

Legendární herní série Grand Theft Auto (GTA) je tu s námi díky společnosti Rockstar Games už od roku 1996. Dnes je tomu navíc 5 let od vydání první verze pátého pokračování GTA, které patří k nejúspěšnějším videohrám v historii, proto nebude na škodu, když si o této legendární videohře něco povíme.

Martin Miko
Martin Miko 17.9.2018, 15:51

1. Nejprodávanější mediální produkt historie

Když v roce 2013 vyšlo GTA 5, nikdo nečekal, že se této hry prodá do roku 2018 neuvěřitelných 90 milionů kusů. To pro firmu znamenalo výdělek 6 miliard dolarů a v celkovém souhrnu jde o nejprodávanější mediální produkt v historii.

2. Hra byla inspirována filmem Pulp Fiction

Když v roce 1994 vznikala úplně první verze hry GTA, v kinech v té době zářil legendární film Pulp Fiction od režiséra Quentina Tarantina. Tento snímek se posléze stal přímou inspirací pro děj hry. Pulp Fiction totiž neměl zakotvenou dějovou linku, což tvůrce videohry zaujalo.

3. Celková stopáž všech radiostanic z GTA je přes 9 hodin hitů

Každý hráč GTA: San Andreas má dodnes v živé paměti skvělý výběr songů mnoha žánrů, které hrály z autorádia pokaždé, když jste nasedli do auta. Každá stanice obsahovala sice „jen“ dvanáct písniček, ale za to se jednalo o nadčasové hity. Vážně tam bylo vše od Joe Cockera až po Public Enemy.

4. Světový rekordman dohrál GTA 3 za hodinu a 12 minut

Zní to naprosto neuvěřitelně, ale existuje dokonce i důkaz. Na YouTube si na kanálu Msuraev můžeme pustit video, ve kterém dohrál rekordman celou hru v neuvěřitelném čase: konkrétně za 1 hodina, 12 minut a 10 sekund, což se nikdy nikomu nepodařilo.

5. Mapa v GTA 5 je dvakrát větší než Manhattan

Je tomu doopravdy tak. Velikost herní plochy v GTA 5 je větší než velikost map z GTA 4 a San Andreas dohromady. Manhattan v New Yorku má rozlohu 23 kilometrů čtverečních, zatímco mapa v GTA 5 je dvakrát větší.

6. Postavy ve hře dabovali známí herci

Na tvorbě videohry se podílela spousta hollywoodských hvězd typu James Woods, Samuel L. Jackson, Ray Liotta, Robert Loggia nebo Michael Madsen.

A zde si přečtete o splasklé bublině jménem bitcoin, který stále klesá.

Podobné články

Doporučujeme

Další články