fb pixel 5 hollywoodských herců, které máme všichni rádi nejen díky filmům, ale i muzice – G.cz
Vyhledávání

5 hollywoodských herců, které máme všichni rádi nejen díky filmům, ale i muzice

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Je až zarážející, že mnoho úspěšných hollywoodských herců je nebo bylo zároveň úspěšnými muzikanty, jejich hity máme zaryté z MTV a rádií. Existují mezi nimi však i tací, jimž se podařilo vydat jen pár hitů, což posléze odstartovalo jejich filmovou kariéru. Zde je 5 zpívajících herců, které máme všichni rádi.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 5.6.2019, 14:05

1. Will Smith

Jeden z nejvýraznějších a nejlépe placených amerických herců Will Smith začínal jako rapper spolu se svým parťákem DJ Jazzy Jeff a společně koncem 80. let vyprodukovali hned několik alb. Zlomovým okamžikem pro něj byl seriál Fresh Prince v roce 1990, kde ztvárnil sám sebe jakožto chudého chlapce, který se přestěhuje do Beverly Hills. Hvězdná kariéra Willa Smithe započala až v polovině 90. let, když si zahrál v několika komerčně úspěšných filmech jako Mizerové, Den nezávislosti nebo Muži v černém. Souběžně se svou filmovou kariérou však vydal hned několik rapových alb.

2. Mark Wahlberg

Markův bratr Donnie byl členem kapely New Kids on the Block, kam Marka v jeho 13 letech přizval. Jejich hudební styl se mu však nezamlouval, a proto začal hrát se skupinou Marky Mark and the Funky Bunch, se kterou nahráli i například hit Good Vibration. Jeho filmová kariéra nastartovala v roce 1993 v neznámých filmech. V roce 1995 si však zahrál ve filmu Rváčův deník společně s Leonardem DiCapriem. Jedná se o jednoho z nejúspěšnějších herců současnosti.

3. Eddie Murphy

Oblíbený americký komik a herec má za sebou bohatou filmovou kariéru. Málokdo v Čechách však ví, že převážně v 80. letech patřil mezi popové zpěváky a v USA a ve Velké Británii dokonce prorazil v žebříčcích hitparád. Například k hitu „Party All The Time“ nahrál videoklip, v němž se objevila i popová legenda Rick James.

4. Jared Leto

Spolu se svým starším bratrem Shannonem založili kapelu Thirty Seconds to Mars zhruba okolo roku 1998. Jared však už za sebou měl několik filmových zářezů jako například ve filmech Klub rváčů, Requiem za sen nebo Tenká červená linie. My si ho v poslední době pamatujeme například z filmů Sebevražedný oddíl nebo Blade Runner 2049.

5. Johnny Depp

Depp je pravděpodobně nejúspěšnějším hercem posledního čtvrtstoletí, za kterým stojí hned několik kultovních rolí ve filmech jako Ospalá díra, Kokain, Strach a hnus v Las Vegas nebo Piráti z Karibiku. Zároveň se však v posledních letech věnuje kapele Hollywood Vampires, kde hraje na kytaru. V kapele hraje rovněž s Joem Perrym z Aerosmith a s Alicem Cooperem.

A zde je 10 fiktivních prezidentů, které známe z filmů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články