5 fastfoodů, které musíte navštívit v Londýně – G.cz
Vyhledávání

5 fastfoodů, které musíte navštívit v Londýně

Jídlo z fastfoodu nemusí být vždy jen kalorická bomba. Tedy, pokud jsou ty fastfoody v civilizované krajině, jako je třeba Velká Británie. Do kterých řetězců, které u nás nemáme, si zajít v Londýně?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 22.5.2014, 11:00

1. Five Guys

IMG_1699_zps50c3c2e9-thephodiaries.com thephodiaries.com Začneme tím nejméně zdravým. Tedy vlastně absolutně nezdravým. Proč? Protože řetězec Five Guys u nás nenajdete! Dělají tam naprosto famózní hamburgery přímo podle vašeho přání a k nim vám usmaží hranolky ze speciálních holandských brambor. To vše vám nasypou do hnědého papírového pytlíku a vy můžete debužírovat. Hledejte na adrese 1-3 Long Acre, jen kousek od Leicester Square.  

2. Pret A Manger

pret-a-manger-in-the-Uk-leaveitaly.com leaveitaly.com V Pretu se zastavte, až budete mít chuť na čerstvý sendvič. Všechny je dělají sami, všechny jsou vynikající a až na to pečivo jsou i zdravé. Pokud jste navyklí na české "laskominy" z čerpacích stanic, budete se olizovat až za ušima. Navíc Pret A Manger je třeba v Londýně doslova na každém rohu.  

3. EAT

1024px-EAT comons.wikipedia.org Eat znamená anglicky "jíst", takže je jasné, že v našem seznamu nemůže chybět. Taky tady najdete čerstvé sendviče, wrapy z tortill, polévky, džusy... A jako bonus tu mají všude vynikající čerstvou kávu. EAT také najdete téměř všude.  

4. Wasabi

wasabi-plus.google.com plus.google.com Je libo suši? Máme! Je libo kari? Máme! Je libo udon? Máme! Ve Wasabi se specializují na japonskou kuchyni, ale nečekejte typický suši bufet. Nabídka je opravdu bohatá včetně salátů z mořských řas a podobných libůstek. To vše v designovém balení moderních provozoven.  

5. Caffé Nero

1024px-Caffe_Nero,_Sutton_Surrey_London_2 comons.wikipedia.org A nakonec řetězec, který má jídlo jako vedlejší produkt. Kavárny Caffé Nero jsou více než důstojnou konkurencí podobných podniků jako je Starbucks nebo Costa Coffee. Výborná káva, skvělé snídaně a vesměs příjemné prostředí a posezení. A jak už to v Londýně bývá, tak opět na každém rohu...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články