5 facebookových stránek, které byly smazány a všechny to strašně naštvalo

Před pár dny byla na popud brněnského magistrátu z Facebooku smazána stránka aktivistů Žít Brno. Nebyli první ani poslední, jejichž stránku někdo nahlásil a Facebook poté bez varování smazal.

1. Přiznání Hitlera

„Odmítli mě nominovat na Křišťálovou lupu, že prý Křišťálová noc stašila. :(" Vtipné glosy k aktuálním událostem a „odhalení pravdy" o tom, co se odehrávalo v osobním životě Adolfa Hitlera nebo za druhé světové války, psané v první osobě jako jeho přiznání. Populární satirická stránka byla smazána dvakrát – napoprvé měla na Facebooku přes 36 tisíc fanoušků, napodruhé okolo 15 tisíc fanoušků. Nahlašována byla kvůli údajné propagaci nacismu. Zato stránky postující na svou zeď různé rasistické vtípky o cikánech nebo Landovo kontroverzní Žito 44 v Česku nikomu nevadí.  

2. Stay Zmrd

j2 Velmi nekorektní stránka obsahující koláže a popisy vztahující se k tomu, co se zrovna děje v politice, v šoubyznysu nebo ve světě má na jednu stranu tisíce příznivců, pro které je „STAY ZMRD" určitým sebevyjádřením životního postoje, které prezentují na různých kusech merchandisingu, jež zakladatelé Stay Zmrd prodávají, a na druhou stranu znechucené odpůrce. Ti tvrdí, že humor SZ je příliš prvoplánový a vulgární.  Smazáni byli jednou, měli 10 tisíc fanoušků, nyní mají jednu stránku s označením [KONTROVERZNÍ HUMOR]STAY ZMRD a druhou Stay Z, obě dohromady mají něco přes 30 tisíc lajků.  

3. Maxim.cz

Stránka české mutace oblíbeného pánského měsíčníku měla 60 tisíc věrných fanoušků. Jednoho dne však byla smazána, údajně kvůli tomu, že ji nahlásil jeden mexický student žijící v Hradci Králové. Nelíbil se mu animovaný obrázek osmi žen pleskajících prsy přes obličej jednoho muže. Je také ale dost možné, že za zrušením stránky stojí americký vlastník magazínu Maxim, protože mu vadilo, že český facebookový profil Maximu nemá pod kontrolou. Nyní má Maxim.cz asi 30 tisíc fanoušků a je plně pod kontrolou. Na stránku pánského magazínu je totiž třeba dávat pouze oblečené ženy a vtipy o Pepíčkovi.  

4. Martyho Frky

j1 Několikrát zrušená stránka Martyho Pohla a rappera Řezníka v jedné osobě. Jeho přisprostlé malůvky, jejichž vtip je založen na doslovné interpretaci některých vyjádření jako "jít někam v kvádru" a podobně, už dvakrát vyšly knižně, komerční úspěch bude následovat otevření tematického baru. Přesto ale Martymu internetoví suchaři nefandí a dokola jeho stránky nahlašují kvůli nevhodnému obsahu. Nikdo z nás by totiž neměl vidět animovaný penis, poprsí nebo výkaly.  

5. Žít Brno

j3 Facebooková propagace iniciativy Žít Brno, která jinak funguje na webové stránce ZitBrno.cz byla smazána před několika dny, nahlásil ji právník brněnského primátora Romana Onderky. A protože Facebook podle svých ustanovení nezasahuje do sporu třetích stran, stránku smazal a dal Žít Brno možnost rozhodnutí zvrátit. Ti po smazání založili stránku Žít Brno Rip a nyní říkají, že Onderka je svým posledním krokem konečně přiměl k definitivnímu rozhodnutí vstoupit do politiky. Trochu smutný pohled na to, jak se z původně vtipné a satirické skupiny, která se nebere vážně, stává oficiální instituce.

Komentáře

Doporučeno pro vás