5 důvodů, proč zas bude Samsung Galaxy S8 králem Androidů – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč zas bude Samsung Galaxy S8 králem Androidů

Tak tohle je bomba, která doufejme nevybuchne. Nový Samsung musí napravit pošramocenou pověst po zpackaném Note 7. Vypadá to ale, že Korejci vědí, jak se zalíbit a zároveň hrát na jistotu. Tohle bude jarní hitovka.

Václav Rybář
Václav Rybář 30.3.2017, 10:14

Aféru s vybuchujícími baterkami Samsung Galaxy Note 7 jste jistě zaregistrovali. Firma teď plánuje, zda Note 7 nevrátí do oběhu jako ‚staronový‘ model, protože průšvih s bateriemi konečně vyřešila. Hlavním tahákem jara ale bude zbrusu nový Galaxy S8, který se začne prodávat už koncem dubna – tradičně ve dvou velikostech, S8 a S8 Plus. Funkcemi sází spíš na osvědčené a oblíbené věci, formou se ovšem snaží šokovat. A daří se mu to.

1. Displej

Díky obřímu displeji jsou nové Samsungy nepřehlédnutelné. Menší má 5,8 palce a ten větší dokonce 6,2 palce. Mobily pro obry? Nikoliv, novinka má totiž displej roztažený skutečně až do krajů, takže není větší než sedmičkový iPhone.

Z telefonu zmizela tlačítka, protože už by se sem nevešla (nahradila je softwarová varianta) a rozlišení vyrostlo na fantastických 2960x1440 pixelů, což znamená, že se ubíralo hlavně z okrajů nahoře a dole – proto má telefon poměr 2,něco ku jedné.

Na práci geniální, protože třeba z webových stránek uvidíte víc, u filmů a fotek se pak černé proužky po krajích dají eliminovat malým zoomem. Tak či onak vypadá displej skvěle a je parádně ostrý, především ale Samsungu dává nádech vizionáře – takhle momentálně žádný jiný telefon nevypadá.

2. Foťák

Tady k žádné velké revoluci nedošlo a možná je to dobře. Zadní foťák má 12 megapixelů, ten přední nově 8 (původně to bylo pouze 5). Jistě, najdeme telefony s vyššími čísly, ale nikoliv lepšími fotkami. Samsung moc dobře ví, že S7 dělá stejně dobré fotky jako iPhone nebo Google Pixel, a tak na svém povedeném foťáku nic moc neměnil. Žádné experimenty se dvěma čočkami, jen drobné úpravy – třeba chytřejší HDR, které se nápadně podobá tomu, které dělá tak hezké noční fotky na Google Pixel. Takže ještě jednou – tady revoluci nehledejte, spíš potvrzení starého dobrého „proč to spravovat, když to není rozbité“.

3. Výkon

Pod sklem a kovem nového telefonu bije čtyřjádrové/osmijádrové srdce od SnapDragonu. Jde o nejrychlejší kousek řady 835, který si pro sebe Samsung sobecky zabral, aby ze svých telefonů vymačkal o fous víc než konkurence. K tomu tu máme 4 GB paměti a minimálně 32 GB rychlého interního úložiště, které můžete dokrmit SD kartou. Neporazitelná kombinace, která je ale potřeba, když si uvědomíte, co všechno jde k Samsungu připojit. Viz následující bod.

4. Příslušenství

Samsung to dělá stejně chytře jako Apple. Ostatní chytrou elektronikou vyrábí ‚ekosystém‘, ze kterého se vám nebude chtít vystoupit. Jakmile si koupíte chytrý telefon, chytré hodinky a chytrou televizi, oceníte, že se dá vše propojit, a při výběru nového telefonu půjdete zase ke své značce, protože jinak byste museli všechno kupovat znova a od nuly.

S tím souvisí i schopnost S8 pohánět virtuální realitu od Samsungu (ta sežere většinou mocného výkonu nového telefonu), ale také možnost udělat z S8 osobní počítač. Potřebujete k tomu dokovací systém DEX, který je napájený USB-C konektorem a má dokonce vlastní větráček, aby se vám telefon nezavařil. Z doku můžete skrz HDMI připojit počítač a pomocí USB portů klávesnici a myš a vesele pracujete. Samozřejmě jen s pomocí aplikací od Googlu, ale i jimi lze dnes obstarat základní surfování i kancelářskou rutinu.

5. Brand

Posledním důvodem, proč bude Galaxy S8 králem mezi androidovými telefony? Protože to tak prostě je už několik let. Ani průšvih s Galaxy Note 7 obchodní výsledky nevykolejil, poškození zákazníci si šli okamžitě koupit S7 Edge. A ani konkurence letos zatím nepřevedla nic lepšího a Google Pixel doplácí na pomalé distribuční cestičky (a dost možná i na příliš surreálnou reklamní kampaň z loňského roku).

Jinými slovy tu není nikdo, kdo by Samsung zastavil. A i kdyby se taková hvězda objevila, trh má vždy minimálně dvouletou setrvačnost. Což znamená, že Samsung se na výsluní bude vyhřívat ještě hodně dlouho.

A tady se ještě podívejte na 5 mobilů, které chtějí porazit Appe i Samsung.

Podobné články

Doporučujeme

Další články