5 důvodů, proč to dnes mají těhotné ženy snazší než dřív a proč se nebát těhotenství – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč to dnes mají těhotné ženy snazší než dřív a proč se nebát těhotenství

Těhulky to dnes mají o hodně jednodušší, a to ve všem! Těhotenský test vám jasně řekne, zda jste v tom, ultrazvuk určí, zda nakupovat dupačky růžové či modré, a genetické testy v prenatálním stavu vás ujistí, že vaše dítě se narodí zcela zdravé.

Gement
Gement 30.3.2014, 14:25

Ano, nastávající maminky to mají v 21. století usnadněno vším, pokud nebereme v potaz občasný výskyt nespolehlivých tatínků. Čtěte, proč otěhotnět a nebát se toho!  

1. Krása

Těhotné ženy jsou sexy i s bříškem. Máte-li doma skvělého nastávajícího tatínka, super, pokud ne, mít dítě v dnešní době není nemoc a společnost svobodnou maminku už nevyloučí na okraj společnosti, jak tomu bylo v dobách komunismu. A pozor, v období těhotenství rostou vlasy 4× rychleji, pleť se zbavuje toxinů a tělo spolu s plodem dostává nespočet serotoninů, tedy hormonů radosti.

2. Porod? Těžký úkol s krásným výsledkem

Dnes se už nemusíte bát drastického porodu, neboť moderní medicína nabízí nespočet alternativ, jak těžký porod alespoň trochu ulehčit – porod do vody, na míči, ale i v domácím prostředí. Prostě si můžete naplánovat do detailu, kde, jak a hlavně kdy přivedete miminko na svět! Dokonce si rodička může v nemocnici zažádat o epidural, tedy umrtvení bolestivé části při porodu. Dnešní medicína nabízí mnoho způsobů, jak příchod miminka na svět co nejvíce ulehčit jak jemu, tak mamince.

3. Aplikace pro pomoc v těhotenství

Ani těhotenství se nevyhnulo trendu chytrých telefonů a jejich aplikacím. Díky nim si můžete vypočítat přesné datum porodu a mít do poslední chvíle vše pod kontrolou! „Dotek miminka" neboli Babytouch je nová aplikace, která zastoupí jednak rady doktorů, ale i zkušených babiček, a to vše přímo ve vašem telefonu. Snímek obrazovky 2014-03-30 v 11.18.55 Máte miliony otázek? Jaké jídlo jíst a jakého se vyvarovat? Jaké užívat léky? Přestat sportovat, či naopak přidat počet procházek v parku? Co si sbalit do nemocnice? A co jméno?  Tento neustálý rádce při ruce vám zodpoví veškeré otázky a vy se tak nemusíte bát, že roli matky nezvládnete.

4. Jste prvorodička?

I pokud jste prvorodička, nebojte se. Těhotenství zvládnete, přestože vůbec netušíte, co, kdy a hlavně jak máte dělat! Ať už vaše těhotenství bylo plánované, či nikoliv, dáváte život nové bytosti a to je nejdůležitější. 9 měsíců je dlouhá doba na přípravu a miminko bude sladkou odměnou za oteklé nohy a porodní bolesti.

5. I maminka může být trendy!

Žádné těhotenské lacláče, volné pánské mikiny a zničené ruce od nekonečného vyváření plen. Móda pro maminky jde s dobou, a tak i bříško se stalo součástí fashion kolekcí. Všude seženete speciální kojící podprsenky a veškeré známé obchodní řetězce nabízejí oblečení pro nastávající maminky. K tomu přidáme vynález přesnídávek, pampersek, chůviček a dětských koutků a tradá, máte čas i jako maminka sama na sebe, na nějakou tu kosmetiku a osobní relax.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články