fb pixel 4 důvody, proč milovat nové album stárnoucích junkies Chemical Brothers – G.cz
Vyhledávání

4 důvody, proč milovat nové album stárnoucích junkies Chemical Brothers

Kolik nových drog, tolik nových nápadů.
Zdroj: www.theguardian.com

Co vás nezabije, to vás posílí. Platí to o halucinogenech i nové desce Chemical Brothers.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 5.8.2015, 11:03

Možná, že už jste ze svých kapes dávno vyházeli barevné pilule a industriální prostory ani opuštěné louky nepovažujete za nejideálnější místa k "šukání" beden a pořádání nekonečných víkendových party.

Pokud vám ale syntetická krása původní rave scény zůstala alespoň trochu pod kůží, nebo jste ji nikdy nezažili, ale fascinuje vás svou podivnou úlisností, je na čase, seznámit se s aktuálním albem chemických bratří.

1. Chemical Brothers kdysi dokázali dotlačit hudbu z ilegálních mejdanů až do mainstreamových rádiových éterů. Smyčky, zmutované hlasy a beaty cizelovali tak dlouho, až se dostaly pod kůži i poměrně konzervativnímu publiku. Po dvaceti letech na scéně se už ale experimentátoři Tom Rowland a Ed Simons nemusejí nikomu vtírat do přízně, a tak je pochopitelné, že se jejich osmé album poveze na vlně jejich milovaných žíravinových fluorescentních začátků.

2. Poslouchat tohle album je čirou radostí čišící z jejich radosti. Je totiž úplně jedno, kolik LSD ve studiu spolykali tentokrát, protože psychedelická jízda na prapodivných zvucích doplněná o jména těch nejslavnějších hudebníků současné nezávislé scény, je bizarní sama o sobě. Fenomenální zpěvačky jako jsou St.Vincent, Cate Le bon nebo Ali Love se tu rozpíjejí jako bezejmenné nástroje v prostoru a bezčasí aniž by byl kdokoliv schopný rozeznat jejich původní barvu hlasu. A to je tak osvobozující!

3. Na jména nebo výkon se tu ale nehraje. Konečně! Důležitá je zábava a aktuální prožitek. Kdo jiný by si také dovolil otevřít album pětiminutovým songem, při jehož poslechu se konzument neubrání pocitu, že mu koroduje mozek? Vymílání hlavy nebo vymýtání zlých duchů by se díky songu Sometimes I Feel So Deserted klidně mohlo zařadit mezi moderní muzikoterapeutické procedury.

4. Chemici jsou potvrzením faktu, že vyzdvihovaní DJs ala David Guetta, Avicii i další hvězdy současné elektronické scény jsou proti nim jen prachobyčejnými lovci mainstreamových perel bez názoru. A právě proto má tahle deska šanci na úspěch i mezi těmi, kteří byli v 90. letech ještě na houbách!

A TADY máte 6 alb, která byste měli slyšet do konce léta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články