fb pixel 5 důvodů, proč může být BMW 3 GT ideálním rodinným autem – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč může být BMW 3 GT ideálním rodinným autem

BMW 320i GT

I když toto BMW může na první pohled vypadat jako „trojka s batohem”, není to tak jednoduché. Je totiž tak vychytané, že může v pohodě plnit také roli rodinného auta.

Lukáš Novák
Lukáš Novák 29.10.2017, 15:58

1) Je prostorné

Ano, byť se zvenku zdá, že to je takové obyčejné konfekční auto, opak je pravdou. Nevíme, jak to v Mnichově dokázali, ale áje místa habaděj, a to nejen vpředu, ale také na zadních sedadlech, kam bez problémů naložíte i dvě děti v autosedačkách. A to nemluvíme o kufru, který je vskutku obří. Je do něj navíc skvělý přístup, protože zadní páté dveře odklopí prakticky polovinu auta.

2) Je pohodlné

Ruku na srdce, nadprůměrná dávka pohodlí se od BMW čeká tak nějak automaticky, ale GT řady 3 je mnohem dál. Ticho od kol, ticho od zrcátek, ticho od oken… A na nerovnostech jen příjemné pohupování. To chcete!

3) Má dost výkonu

Motory BMW jsou neustále na technologické špičce - jsou výkonné i úsporné, jakkoli protichůdně to může znít. My jsme měli na test benzinovou verzi 320i GT xDrive, kterou pohání dvoulitrový benzinový čtyřválec o výkonu 135 kW (184 koní). Je to spořivý tichošlápek, ale rozhodně žádný loudal!

4) Je s ním legrace

Měli jsme tu čest také s BMW 330d GT, které pohání třílitrový naftový šestiválec s výkonem 190 kW (258 koní). Všechna síla se v tomto případě opírá do zadních kol, takže si můžete ve volných chvílích i zadovádět. Při normální jízdě se ale jedná o esenci gran turisma pro polykání dlouhých vzdáleností na dálnicích.

5) Nevypadáte jako starouš

Zdánlivá malichernost, která však může pro mnoho lidí hodně znamenat. BMW 3 GT je vozem na půl cesty mezi sedanem a provedením kombi. Jenže „bavoráka v kombajnu” si koupí jen rakouský doktor nebo někdo, kdo už má mládí za sebou. Naopak GT, které se praktičností kombíku vyrovná a dost možná jej i předčí, vypadá mladistvě a chic. Jako vy v nejlepších letech!

Podobné články

Doporučujeme

Další články