5 důvodů, proč kapela Ortel letos nevyhrála Slavíka

Obrázek uživatele Dominik Landsman
30.11.2015, 17:11

Tak je za námi další Český slavík. Akce, kde se točí dokola pořád ti samí vítězové a která dneska už absolutně nikoho nezajímá.

Oproti minulý ročníkům byl však ten letošní o něco jiný. O trochu napínavější. Před samotným vyhlašováním naskýtal Český slavík několik otázek. Přijde Karel Gott? Vyhraje kapela Ortel? Pokud vyhraje kapela Ortel, zahajluje její frontman Tomáš Ortel při předávání na podiu?

Tyto tři otázky bylo asi tak všechno, co by mohlo být na Českém slavíku zajímavé. Kategorie jako zpěvačka roku nebo objev nikoho nezajímaly (ostatně jako vždycky). Tentokrát šlo o to, zda Ortel vyhraje.

Inu, nevyhrál. A tady se dozvíte, proč.

1. Zatím žádný imigrant neznásilnil Českou ženu

Kapela Ortel na to čeká. Ono to jednou přijde a pak Ortel vyhraje. Zatím se Ortel svezl na aktuální protiimigrantské náladě a těží z toho, že se mu podařilo veřejnost přesvědčit o tom, že oni jsou ta kapela, která se nebojí nazvat věci pravým jménem. Ačkoliv jsou po hudební stránce na hovno, nelze jim upřít ten tah na branku a to, že se nebáli naskočit do toho rozjetého vlaku.

Ten strach z uprchlíků zatím ještě není takový, aby kapela Ortel vyhrála. Těch pár desítek uprchlíků v uprchlických táborech zatím Čechy tolik nevystrašilo.

2. Kabát

Ačkoliv je situace kolem uprchlíku velmi žhavé téma a vypadá to, že ještě dlouho bude, pořád to ještě nestačí na to, aby lidé zapomněli na svou přirozenost. Tedy chlastání, zastydlou pubertu, džínové bundy a takové to příjemné buranství. V kontextu zlatého slavíka a Ortelu nelze než velmi překvapivě konstatovat: „Díky bohu za Kabáty“

3. Žádná rakovina

Ačkoliv nezpochybňujeme v žádném případě Gottovy dovednosti v každoročním vyhrávání Českého Slavíka, je třeba si přiznat, že jeho choroba mu pár hlasů navíc zcela jistě přihrála. Pravděpodobně by však vyhrál, i kdyby byl zcela zdravý. Dokonce by se dalo předpokládat, že Karel Gott by vyhrál Slavíka, i kdyby ubodal nožem nějaké náhodné dítě.

Nicméně tím se dostáváme ke kapele Ortel. Tomáš Ortel jako zpěvák letos mistra nemohl v žádném případě ohrozit, ale kdyby si nějakou tu menší rakovinku pořídil před vyhlášením, je možné, že by kapela Ortel nakonec ty Kabáty přeskočila.

4. Náckové nemají čas hlasovat

Značná část skalních fanoušků Ortelu nehlasovala. Náckové totiž mají na práci mnohem důležitější věci, než posílat hlasy do Českého Slavíka. Musí šířit povědomí o čisté rase. Hlasování do Českéhoslavíka není pro image běžného nácka to pravé ořechové.

5. Kapela Ortel nepronikla do mainstreamu

A tady bude pravděpodobně ten největší kámen úrazu. Pokud vás nehrají pravidelně v rádiu, nemůžete vyhrát. Svézt se na laciné vlně aktuální protiimigrantské náladě nestačí.

Jak ale proniknout do hlavního proudu? Je potřeba přiblížit své písně široké veřejnosti nejen chytlavými melodiemi, ale taktéž si dát práci s názvy písniček a pohrát si i s jejich významem. Samozřejmě nesmí chybět tradiční „FEAT“, tedy přizvat si k písni nějakého osvědčeného interpreta. Například píseň „Smrt cikánům a imigrantům“ od kapely Ortel feat. Rytmus.

A TADY se můžete podívat, jak to vypadalo s bizarními nominacemi na Slavíko vloni.


Komentáře