10 věcí, které byste si měli promyslet před tím, než si pořídíte dítě – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, které byste si měli promyslet před tím, než si pořídíte dítě

Pokud nemáte naspáno, do dětí se ještě nepouštějte Vím, kde je nejbližší babybox? Už mám dost nasouloženo? Pokud jste cholerický labilní rapl, s dětmi nikam nespěchejte + DALŠÍ 1 FOTKA

Dítě je velký závazek. Jste si toho vědomi?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 15.8.2018, 16:50

Pořídit si dítě je velký krok a před tím, než to uděláte, by bylo záhodno položit si několik otázek, na ty si odpovědět, a tak zjistit, zda jste na něj připraveni.

1. Mám toho už dost naspáno?

Poměrně jasně položená otázka. Myslíte si, že jste v životě už spali dostatečně, že máte naspáno na dalších několik let? Toto určitě nepodceňujte. Jestliže cítíte, že jste toho v životě ještě moc nenaspali, tak s dítětem nespěchejte.

2. Vydělávám víc než partner?

Takové praktické zamyšlení. Pokud vyděláváte míň, čeká na vás mateřská dovolená. Ano, to je ta dovolená bez moře, bez all inclusive, na které máte uřvaného spolubydlícího s chabými hygienickými návyky. Tato dovolená nejde reklamovat a peníze se nevrací.

3. Mám spoustu koníčků?

Pokud ano, je to hezké. Až přijde dítě, tak žádné koníčky mít nebudete.

4. Vím, kde je nejbližší babybox?

Sichr je sichr.

5. Mám dobrý vztah se svými rodiči, potažmo partner s jeho?

Na první pohled by jednoho napadlo, jak to s tím souvisí, ale význam je naprosto jasný. Možná děláte ramena, jak dítě zvládnete v pohodě a jak budete super rodiče, ale pak ho ještě rádi na víkend šoupnete k babičce a dědovi, abyste mohli doma v poklidu zemřít vyčerpáním.

6. Jsem trpělivý a klidný člověk?

Rodičovství je hodně o trpělivosti. Pokud se při opravování poličky vztekáte natolik, že kladivem zuřivě mlátíte do podlahy, s dítětem posečkejte. Opravení poličky je nic proti tomu obléct dítě, které se obléknout nechce.

7. Rád se hrabu v lidských výkalech?

Pokud ano, asi bude nejlepší, když se zajdete se svým problémem poradit s odborníkem. Normální člověk se v lidských výkalech hrabe nerad. Nicméně i toto vás bude čekat. Často a hodně. Myslete na to.

8. Mám rád děti?

Užijte si ten pocit, protože potom je už mít rádi nebudete. Pouze to svoje (nárazově). Ostatní děti budou uřvané a nevychované zlo.

9. Už mám dost nasouloženo?

S dítětem se sexem končíte. Dítě je malý kazišuk. Každé malé dítě má vzadu na temeni takový malý výrůstek, který detekuje blížící se sex jeho rodičů. Výrůstek funguje hlavně, když dítě spí. Zachytí to sexuální pnutí v okruhu sta metrů, dítě donutí se vzbudit, a to posléze sex překazí.

10. Jsem na dítě připraven, když už třetím rokem mám psa?

Pokud každé ráno nedáváte psovi do žrádla kokain s projímadlem a pak se ho nesnažíte každou půl hodinu kabelem od televize jen tak švihnout do slabin, abyste ho rozzuřili, tak víte hovno, jaké to je starat se soustavně o malé dítě.

To, jestli máte psa, je tedy naprosto irelevantní.

A než ještě na to vlítnete, tak se podívejte SEM na strasti a slasti rodičovství v deseti fotografických svědectvích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články