fb pixel 5 důvodů, proč je Ježíšek mnohem lepší než Santa Claus – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč je Ježíšek mnohem lepší než Santa Claus

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vánoce buší na dveře a my všichni netrpělivě čekáme, co za dárky nás bude tento rok čekat pod stromečkem.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 22.12.2018, 08:15

Ačkoliv nám odjakživa dárky nosil Ježíšek, v posledních letech se k nám pomalu začíná dostávat ta svině jedna vyžraná, mediálně protlačovaný Santa Claus.

Jeho marné pokusy urvat si pro sebe na Vánoce naše území jsou předem prohrané, neboť Ježíšek je prostě mnohem lepší. Zde máte několik důvodů proč.

1. Ježíšek je mnohem víc fit

Zatímco malý Ježíšek je čilé a zdravé nemluvně, které prospívá a už se nemůže dočkat, až ho Židé ukřižují, tak Santa Claus je obézní zarostlý stařec s náběhem na cukrovku a dnu. Na první pohled nezdravý jedinec každý rok vypadá, že se těch Vánoc snad ani nedožije. To už u nás může dárky rovnou nosit Miloš Zeman a vyšlo by to na stejno.

2. Zvládá všechno sám

Santa Claus má pro výkon svého povolání celý štáb osob. Zotročil si malé elfy, kteří mu kdesi na polárním kruhu celý rok ve fabrice za minimální mzdu (Santa Claus je podle všeho nevýdělečná osoba) vyrábí hračky. Dárky posléze rozváží v povozu taženém soby.

To Ježíšek, ten to všechno zvládne sám. Dárky si podle všeho vyčaruje (promění vodu v dárky) a sám je přemístí všem hodným lidem pod stromeček.

3. Ježíšek nepotřebuje mediálně protlačovat

Santa Claus by si bez dokonale zvládnutého marketingu u nás ani neškrtl. Již dávno se zaprodal komerci a jeho obrázky zdobí kdejaký vánoční kýč. Objevuje se v hollywoodských filmech, které nám ho sem tlačí pod tlakem.

Ježíšek nic z toho nepotřebuje. Kvalitní věci reklamu nepotřebují. Jemu stačí dřevěný Betlém a jesličky. To je jeho píárko.

4. Jímavý příběh

Za Ježíškem stojí silný lidský příběh. Porozen v chudobě ve chlévě obklopen zvířaty. Matka byla do porodu pannou a otec nebyl nikdo jiný než samotný Bůh.

Svou pílí a úsilím se vypracoval z chudého tesaře až na mesiáše. Nakonec byl zrazen nejbližším a ukřižován, aby záhy opět vstal z mrtvých. Přečtěte si to v Bibli.

A Santa Claus? To je slabota. Američané zkomolili jméno „Sinterklaas“ (což je holandský svatý Mikuláš), udělali z něho přitažlivého staříka s nadváhou, šoupli ho do reklamy na Coca-Colu, a to je všechno. Jo, vlastně mu ještě přiklepli létající soby a sáně a několik elfů, které vykořisťuje.

5. Tradice

Ježíšek tu prostě nosil dárky odjakživa. My nepotřebujeme žádného Santu. My máme svého Ježucha. Ježíšek je symbolem českých Vánoc. Kde je sakra Ortel, aby o tom zazpíval nějakou vlasteneckou písničku? Konečně by byl k něčemu užitečný.

Jo, to kdyby byl Santa Claus muslim, to by se Ortel mohl přetrhnout.

A zde si přečtěte o tom, že do bramborového salátu rozhodně nepatří ananas, chřest ani jablka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články