5 důvodů, proč budete nenávidět svůj MacBook Pro – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč budete nenávidět svůj MacBook Pro

Je elegantní, výkonný, umožní vám být výkonnějším a kreativnějším jedincem. Jste rádi, když všechno funguje tak, jak má. Má MacBook chyby a omezuje vás? Ne, už si to neumíte představit jinak...

1. Caps Lock je příliš blízko

mini-howtogeek.dotcom howtogeek.com Píšete. Písmenka, texty, ale když vyhlédnete na obrazovku ze své kreativní myšlenkové chýše, zjistíte, že vypadají jako horská dráha nebo zuby bezdomovce z Hlavního nádraží. Protože Caps Lock je hned vedle kláves s písmeny. Když chcete napsat A, zastavte svůj myšlenkový proces a raději klávesu zmáčkněte ukazováčkem pravé ruky.  

2. Má jen dva (2) USB porty

mini-usb apple.com Vážně? Dva? Počítač, který stojí v té nejnižší žebrácké konfiguraci 33 490 Kč? Má USB 3.0, které je plus mínus desetkrát rychlejší, než USB 2.0, ale pořád jde o rozhraní (myšleno samotný port) s kontaktními vodiči a ploškami. Což není nic složitého. K dispozici máte jen dva, takže si připojíte klávesnici (protože ta standardní stojí za prd) a myš (protože ovládání touchapdu na MacBooku je matoucí) a jste v loji, pokud chcete přetáhnout fotky z flashdisku nebo použít jakékoliv jiné zařízení. Za 35 tisíc věru skvělé. Jiná věc je, pokud připojíte externí disk, který USB 3.0 podporuje.

3. Je těžký minimálně jako Říční králík

mini-hmotnost apple.com Bunolagus monticularis (Králík říční) je velmi ohrožený druh, který zatím přežívá v Jihoafrické republice. Jde o nočního tvora, který vychází za potravou nepozorován a umí skákat až do metrové výšky. Pro nás je důležité, že váží stejně jako jako základní třináctipalcový MacBook Pro, tedy kilo a půl. Na tak kompaktní a tenkou záležitost zarážející hodnota. I starý HP EliteBook váží méně, má stejnou výdrž baterií a navíc má DVD-RW mechaniku.  

4. Na všechno potřebujete redukce

mini-sybausadotcom sybausa.com Chcete si připojit monitor bez HDMI konektoru? Smůla. Apple vám laskavě prodá redukci (ovšem bílou a eleganrní) za zhruba osm stovek. To samé, když chcete připojit MacBook ke klasickému síťovému kabelu, redukce stojí podobné peníze. A výhoda? Obě tyto věci jsou připojeny magnetickým konektorem Thunderbolt 2, takže pohnete počítačem nebo hrnkem s kávou a jste bez obrazu nebo připojení. Za osm stovek - nekupte to. Obě věci měl v základní výbavě i první subnotebook světa ASUS EEE. A méně fórové, nutno dodat.  

5. Zahřívání těla a klávesnice

mini-teplota thevergedotcom theverge.com Na vteřinku se zastavíte. Vaše prsty spočinou na těle MacBooku mezi klávesami. Ale ono to pálí! A docela dost. Na přesné měření si budeme muset sehnat bezkontaktní teploměr, ale toto vážně není v pořádku.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články