5 důkazů, že matky to mají stejně těžké jako kosmonauti

Dnešní žena musí zvládnout mnohem víc než muž, jinak je úplně vyřízená, říká se. Pokud malé děvčátko ani náznakem neprojevuje zájem o kurz angličtiny, derivuje nerado a většinou kladívkem a ve čtyřech letech tvrdí, že kakadu je latinsky průjem, je více než jasné, že ho čeká budoucnost plná slevových letáků a krabicového vína. Rodiče holčičce rvou panenku z náručí s děsem v očích. Vypadá to, že jejich dítě se chce snížit k tomu, že se stane matkou! Copak nemá vyšší cíle?! Podívejte se na Pepíčka odvedle! Ten chce být kosmonautem! My vám přinášíme 5 důkazů, že být matkou není žádná podřadná věc a v mnoha ohledech je to právě kosmonautice hodně podobné.

1. Jídlo

Kosmonauti jí chuťově nezajímavé směsi podivné konzistence a barvy. Nic, co by matky neznaly z příběhu „Dojídání po batolatech včera, dnes a zítra“. Taková nesolená rozvařená řepa s brokolicí – kam se hrabou vesmírné amarouny!

2. Pořád kolem vás někdo lítá

Kosmonaut se může cítit poněkud frustrován z faktu, že kolem něho po místnosti pořád někdo lítá. Přátelé! Ať si takový kosmonaut zajde do dětského koutku, tam se dějou věci! Lítání po místnosti má dítě v základní výbavě!

3. Procházky

Je pravda, že se kosmonaut nedostane na procházku. Když náhodou vůbec opustí vesmírnou loď, může maximálně na délku natažené trubice přivázané k lodi. Zde podobnost přímo bije do očí. Dva roky soustředných kruhů kolem domu?! To se nedá vydržet! Kosmonaut má aspoň zajímavý výhled. Matka se s pohledem přilepeným k zemi snaží s kočárem, později dítětem za ruku prokličkovat mezi psími pozdravy.

4. Krizový management

Když se v raketě něco rozbije, zavolá kosmonaut Houston. Tam mu skupina chytrých školených lidí vysvětlí, co udělal blbě, jak to dělat neměl a jak to za pomoci izolepy, sekundového lepidla a tyčinky od lízátka opravit. Když se rozbije dítě, na internetu se najde úplně celý Houston i s Pardubicema navrch. Hlavně tedy s tou částí „cos udělala blbě“. Volání některým rodinným příslušníkům ve smyslu „Houstone, máme problém“ začíná veselým halekáním, pak mlčením, zaraženým opakováním slov „horečka“, „vyrážka“, „nakažlivé“ a končívá chrčením, cvakáním, párkrát důrazně vyslovenými slovy „služebka“, „líto“, „bohužel“, „zvládneš“, „signál“ a „ztrácím“. Zlatý Houston!

5. Výpověď

Když kosmonauta popadne nápad, že by mu bylo líp, kdyby se stal automechanikem, že se na tyhle služebky a věčné lítání kvůli práci může vyprdnout, nemůže to úplně operativně vyřešit uprostřed cesty na Mars. Musí se vyklidnit, uvědomit si, že jeho konání má vyšší smysl, lupnout si flašku vína v amarounech a doufat, že na Marsu zase nezapomene kámoše jako minule. Matky to mají úplně stejně. Opustit hru na mámu uprostřed rozehrané partie beztrestně nelze. A že to mnohé zvažovaly! Zamyšleně stály u baby boxu a přemýšlely, jestli by se tam vešly. Ony. Prý je tam teplo, třeba by se tam mohly dospat? Určitě by se o ni někdo krásně postaral, pojmenoval ji podle dne nálezu a její nálady třeba Středa Nasraná a pak, když už by ji začali říkat spíš křestním, vypustili by ji do světa lepší a klidnější. Ale nevejde se. Má holka smůlu. Ani to amarounové víno si dát nemůže, protože kojí.

A tady si přečtěte 5 důvodů, proč dnešní děti preferují telefon před babičkou.


Komentáře

Doporučeno pro vás