5 dobrých důvodů, proč vozit v autě kameru – G.cz
Vyhledávání

5 dobrých důvodů, proč vozit v autě kameru

U nás nabírají palubní kamery na popularitě, v některých zemích bez nich raději nevyjíždějte. Proč?

1. Agresivní řidiči

Tohle je relativně čerstvý incident z Alabamy, při kterém vytáhl bezmozek na motorkáře údajně nabitou pětačtyřicítku. Jasný případ, říkáte si - tvář agresora, bouchačka, poznávací značka, tady není co řešit. Ale Charles Letson, který tuto konfrontaci natočil, se zastání od policie zatím nedočkal. Jeho případ si přehazuje mezi odděleními jako horký brambor a magor, který ho ohrožoval, se asi dál prohání po silnicích.  

2. Pojišťovací podvody

V Asii velmi populární způsob, jak si přivydělat. Rozplácnete se před auto a děláte, že vás srazilo. Nebo do někoho nacouváte a tvrdíte, že do vás řidič zezadu narazil. Kamera udělá s takovými chytráky krátký proces.  

3. Nezvyklé jevy

Vzpomínáte na meteorit na Uralu? Většina záběrů je právě z autokamer, ti chytřejší prodali své snímky tiskovým agenturám a mohli si tak hezky vylepšit rozpočet.  

4. Ukážete světu, že jste pitomec

Jako tento teenager z Arizony, který místo záznamu rychlé jízdy zrušil tátovo BMW o pár pěkně ostrých šutrů. Což bylo ostatně jasné ve chvíli, kdy jste poprvé viděli, jak drží volant - špatná pozice rukou, moc blízko, škubání... Jako prase kost.  

5. Ukážete světu, jak velké máte koule

Tohle je britský ostrov Man, na kterém se jezdí motorkářské závody už od roku 1907. Do dneška při nich zemřelo už 242 lidí. A na trať se vydávají i auta a tohle je aktuálně nejrychlejší. Jezdec Mark Higgins zajel nový rekord v Subaru Impreza WRX STI, přitom je na více než osmdesáti procentech trati pod plným plynem. Na normálních (byť uzavřených) silnicích se zídkami a domy okolo. To chce skutečně velká varlata...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články