1. Překročená kapacita
Na festival dorazilo mnohanásobně víc lidî, než se očekávalo Původním plánem organizátorů bylo na festival dostat 60 tisíc lidí, během předprodeje se však prodalo neuvěřitelných 180 tisíc vstupenek. Cena se pohybovala kolem 18 dolarů. Během zahájení festivalu však dorazilo dle odhadů přes 600 tisíc hudebních fanoušků. Bylo velmi obtížné všechny spočítat, protože organizátoři rezignovali na výběr vstupu a nechali ve finále vstup do areálu volný.
2. Woodstock nebyl ve Woodstocku
Festival Woodstock se nekonal ve Woodstocku. Ačkoliv původně bylo konání ve stejnojmenném městě plánováno, z důvodu četných protestů tamních obyvatel museli nakonec pořadatelé hledat jiný prostor. V hledáčku bylo město Walkill, ale to z důvodu nedostatku mobilních toalet nakonec odmítli. Trn z paty nakonec organizátorům vytáhl jistý farmář Max Yasgur, který vlastnil pozemky u města Bethel, coz bylo zhruba 70 kilometrů od Woodstocku. Jméno festivalu ale zůstalo původní.
3. Festival, který dostal Oscara
Kromě rekordní účasti a zvučných jmen vystupujících se Woodstock může pochlubit i filmovým Oscarem. Na festivalu vznikl dokument s všeříkajícím názvem Woodstock, který byl uveden rok po uskutečnění festivalu. Skvěle zachycené a autentické záběry z průběhu příprav i ze zákulisí akce nakonec přinesly tvůrcům snímku filmového Oscara za nejlepší dokumentární snímek. Pro budoucí generace navíc zachytil dokument jedinečnou atmosféru festivalu.
4. Místo zrození i smrti
Woodstock byl tak gigantickou akcí, že během něj zemřeli dva lidé a dvě děti se během jeho konání narodily. Jeden z mrtvých se předávkoval heroinem a druhému, který si ustlal ve vysoké trávě, přejel traktor hlavu. Kromě toho na Woodstocku došlo i ke čtyřem potratům. Dvojice woodstockých dětí tak dnes slaví 50. narozeniny – všechno nejlepší!
5. Akce, která přepsala dějiny populární hudby
Dle hudebního časopisu Rolling Stones byl Woodstock v první desítce klíčových 50 hudebních událostí, které změnily vývoj populární hudby ve 20. století. Hudebními kritiky a teoretiky je tato akce označována jako stěžejní událost v historii, a to nejen hudební. Návštěvníci měli možnost nejen naživo vidět největší hvězdy té doby na jednom podiu, ale navíc si mohli několik dní užívat atmosféry svobody, míru a lásky typické pro dobu hippies.
6. Symbol protiválečného protestu
Hlavní ideou festivalu byla láska, mír a porozumění, což byla na konci 60. let hlavní myšlenka filosofie hnutí hippies. Ti představovali většinu návštěvníků festivalu a byli to právě ti stejní lidé, kteří protestovali proti konzervativnímu životu a válečným konfliktům. Od umělců zazněly protiválečné songy, k vidění byly transparenty vymezující se proti válce ve Vietnamu. Woodstock jako takový byl prakticky hipísáckým rájem, kde si lidé mohli nezávazně užívat života.
Zde pak můžete zavzpomínat na nejslavnější britský festival Glastonbury a jeho začátky.