fb pixel 4 znepokojivě silné dojmy, které ve vás zůstanou po zhlédnutí filmu Dánská dívka – G.cz
Vyhledávání

4 znepokojivě silné dojmy, které ve vás zůstanou po zhlédnutí filmu Dánská dívka

Působivé melodrama, ze kterého vám bude blbě i hezky zároveň.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 9.2.2016, 18:00

Je úplně jedno, jak věrně snímek režiséra Toma Hoopera kopíruje reálie, potažmo román Davida Ebershoffa. Komentovat strhující herecký výkon oscarového Eddieho Redmayna ani talentované Alicie Vikanderové taktéž netřeba.

Fyzický pocit, který se dostaví bezprostředně po zhlédnutí filmu letos nominovaného na čtyři Oscary, však ignorovat nelze.

1. V každém muži je kus ženy

Každou z nás to někdy napadlo. Ležíte vedle kluka, který právě usnul po sexu a klidně oddychuje. Díváte se na něj, pozorujete jeho dlouhé řasy, jemně tvarované rty, lícní kosti... a říkáte si, jak je to nespravedlivé! Jednou se spolu opijete a z legrace ho nalíčíte. Vypadá jako holka. Krásná holka!

Podle východní filozofie je v každém z nás namíchán Jin a Jang ve směsi, která se mění, obě energie se prolínají, proudí, koexistují, doplňují se v tendenci vytvořit harmonický celek. V každém chlapovi je kus ženské energie (Jin) a každá žena má v sobě i mužskou energii(Jang). Otázka je, která převládne...

Není to děsivé?

2. Skutečná láska je neskutečná oběť

Základním stavebním kamenem, který je zároveň i kamenem úrazu každého vztahu, je jistá míra sobectví. Když druhého člověka milujeme, toužíme jej vlastnit. Moment, který promění idylické manželství mladých lidí v životní tragédii, je výmluvným dokladem toho, že pravá láska by od sobectví měla být absolutně oproštěná.

Co by udělala průměrná milující žena, kdyby se jí manžel začal ztrácet před očima a proměňovat v ženu? Půjčila by mu svou noční košili?

3. Úchylky nejsou nenormální

Co je pro vás naprosto normální, může být pro jiné úchylné a naopak. Na co myslíte při masturbaci a koho si představujete při sexu se svým partnerem? Kým byste chtěli být a kým se cítíte? Sexualita je nejsložitější a nejrozmanitější součást naší podstaty, kterou objevujeme celý život. A někdy stačí opravdu málo, abychom rozdmýchali něco, před čím budeme navždycky utíkat.

4. Dekadence není úpadek

Dekadentní způsob života je mnohdy mnohem čistší a pravdivější volba než touha po dodržení nenapadnutelných konvencí. Co se ukrývá za zdmi rodinných řadovek, v manželských postelích vašich spolužaček ze střední nebo v hlavě vašeho strýce? Někdy lepší nevědět. Podstatné je nevytvářet si iluze sami o sobě a odkrýt karty co nejdřív. I za cenu odsouzení a nepochopení. Nakonec totiž nebudeme řešit to, co si o nás myslí ostatní, ale to, co o sobě můžeme říct my sami.

A TOHLE je 5 věcí, které jste o Dánské dívce zaručeně nevěděli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články