fb pixel 4 vlastnosti milionářů, které vám možná chybí – G.cz
Vyhledávání

4 vlastnosti milionářů, které vám možná chybí

Steve Jobs byl disciplínou naprosto posedlý.
Zdroj: profimedia.cz

Na světě jen 1 % osob vlastní 96 % všeho majetku. Je to poměrně děsivá informace, ale zároveň s ní vyvstává otázka. V čem je to málo majetných lidí tolik odlišných? Jsou geniální nebo nějak speciálně nadaní? Možná několik z nich, ale co ten zbytek, existuje nějaká základní charakteristika, která tyto lidi spojuje? Existuje. A my jsme se podívali na to, o jaké vlastnosti se jedná.

Leila Chadalíková 13.5.2016, 16:50

1. Skromnost

Myslíte si, že bohatí lidé jsou vše, jen ne skromní. To se bohužel pletete. Mají na účtech miliony dolarů, ale touží po stejných věcech jako všichni ostatní. Chtějí hezký dům, auto, rodinu a celkově spokojený život. Přes veškerý majetek, jenž mají, má většina majetných lidí návyk, který střední třídě chybí. Neutrácí finance za věci, které nepotřebují. Nemají vůbec touhu se předvést (takové to hezky české – aby sousedi viděli), natož se jakkoliv veřejně profilovat, pokud to jejich zaměření vyloženě nevyžaduje. Zářným příkladem je například Warren Buffett, jeden z nejbohatších lidí na Zemi, jenž žije od svého mládí stále ve stejném domě. Nebo zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, o kterém je taktéž známo, že nemá sklon k okázalosti.

2. Optimismus

Většina milionářů si je velmi dobře vědoma toho, že život není jen o práci trvající 16 hodin denně 7 dní v týdnu. Ani o neustálém hromadění či zhodnocování majetku. Nejsou to ustaraní vyhořelí lidé chodící po ulicích s hlavou skloněnou a s utrápeným výrazem v obličeji. Právě naopak. Většinou se jedná o optimisty milující život a všechno, co s sebou přináší.

3. Ochota ušpinit si ruce

Ti, kteří nashromáždili svůj majetek vlastní pílí, budou vždy nést odpovědnost za svoji finanční situaci. A pokud to bude potřeba, postaví se do první linie. Když je žádoucí něco udělat, milionáři si vytáhnou rukávy a vrhnou se do práce po hlavě, aby vyřešili, co je třeba, případně dotáhli do cíle projekt, který už jejich tým není schopný dostrkat až do branky. Rozhodně to nejsou zhýčkaní panáčkové, kteří dávno potom, co zbohatli, zapomněli, co je to práce.

4. Disciplína

Čtvrtá a pravděpodobně nejvýraznější vlastnost, která dělí boháče od střední třídy. Z několika rozhovorů s opravdu bohatými lidmi, jejichž majetek se nepočítal na miliony, ale miliardy korun, mohu potvrdit, že jsou všichni velmi disciplinovaní. U každého se to projevuje jinak. Někdo vstává každé ráno v 6:00, ačkoliv by se mohl válet v posteli do jedenácti, a to dokonce i přesto, že je například neděle. Někdo jiný si chodí denně zaběhnout svoji oblíbenou trasu. Jejich disciplinovanost a také time management jim můžeme jen tiše závidět.

A ZDE si můžete přečíst pět důvodů, proč se neprovdat za milionáře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články