fb pixel 4 hrozivá znamení, že se 23. 9. 2015 stane něco „VELKÉHO“. Jako už tolikrát – G.cz
Vyhledávání

4 hrozivá znamení, že se 23. 9. 2015 stane něco „VELKÉHO“. Jako už tolikrát

Zasvěcené kruhy dokonce hovoří o biblické apokalypse, k níž ukazují nejen starověká proroctví, ale i události posledních let a současnosti. Dlužno dodat, že takovéto předpovědi se v určitých cyklech rodí a rojí každou dekádu.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 10.9.2015, 19:33
Chiliasmus není, jak kdysi tvrdil (snad každý ví, že jen v legraci) Jan Werich, tedy že se svět chílí, tedy chýlí ku svému konci, ale pochází z řeckého χίλιοι chilioi neboli tisíc – protože podobné předpovědi se vždy spojují s přelomy tisíciletí.

Vzpomínáte ještě na Y2K? Tehdy měl svět zhynout kvůli jednomu jedinému ‚bugu‘ – vrozené chybě v počítačových systémech, kdy se rok v elektronickém formátu data přehoupne z (19)99 na (20)00 a nastane chaos, protože vypadne elektrická síť a kaskádovitě se tak rozšíří apokalypsa. Nebo na poměrně nedávnou chiliastickou kauzu ohledně mayského (aztéckého) kalendáře?

Ani jedna z nich se ale nevyplnila, vlastně se nakonec nestalo vůbec nic.

A teď internetem obíhá nová apokalyptická předpověď, která k potvrzení své pravdivosti nespoléhá na jednu jedinou věc, ale hned několik různých ‚nevyvratitelných‘. Pojďme se na ně podívat.

1. Srážka s vesmírným tělesem

Konkrétně se hovořilo o kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko, která má prý 23. září narazit do Země. Dokonce jdou i hlasy, že to bude někde v oblasti svatého místa ve francouzských Lourdes. Nebo taky v americkém Wyomingu v oblasti tzv. Thunder Basin (Hromové pánve), případně v mongolské poušti Gobi. Až na to, že tahle kometa, známá již od konce šedesátých let, na které přistála nedávno (12. listopadu 2014) sonda Rosetta, nemá v dohledné době – dohledné námi ani našimi potomky – žádnou šanci nás zasáhnout.

Dobře, tak když ne kometa, pak třeba nějaký asteroid. Horkým kandidátem posledních dnů se stal v průměru čtyřkilometrový balvan označený jako TT5 – ten nás ale mine až 24. září sice v poměrně těsné vzdálenosti, ale stále asi dvacetkrát větší, než v jaké se od nás pohybuje Měsíc.

Od 23. do 27. září kolem nás navíc ‚proletí‘ dalších šest menších těles, o rozměrech v řádech desítek metrů. Americký NASA i evropská ESA sleduje v tuto chvíli téměř dva tisíce podobných těles a jejich dráhy a podle všeho nehrozí žádné těsnější a potenciálně nebezpečné setkání příštích sto let. Což se samozřejmě může změnit, takhle dlouhodobá předpověď je stejně spolehlivá jako počasí na týden dopředu, ale kdyby k nám skutečně mířilo nějaké smrtonosné těleso, dnes bychom už to věděli.

2. CERN otevře dveře do jiných dimenzí

V září má proběhnout v CERNU další ze série experimentů spočívající ve srážkách částic. Podle některých při něm dojde k otevření brány do jiné dimenze či jakési červí díry, skrz níž se na zem vyřine ZLO. A má k tomu dojít právě 23. září 2015. Že to tak skutečně je, je podpořeno faktem, že když si do maps.google.com zadáte datum 23. září 2015, ve formátu 09-23-2015 nebo 09/23/2015, mapa ‚skočí‘ na sídlo CERNu. Náhoda?

Jistěže ne. Zadejte si jiné datum v jednom z těchto formátů a ocitnete se na jiných místech. Protože google mapy jsou dnes již spojené s algoritmem vyhledávání na internetových stránkách, takže čím častěji je určitě datum na webech spojeno s určitým místem, tím je pravděpodobnější, že vám ho po jeho zadání mapy automaticky vyhledají. Zkuste třeba 11. září 2001.

3. Krvavý úplněk

Jde o úplné zatmění Měsíce (které nastává právě jen a pouze při úplňku), kdy se Měsíc zbarví do temně oranžové barvy. V minulosti vyvolával tento úkaz všeobecnou bázeň a pojí se s ním také řada významných historických událostí. Dnes víme, že zvláštní barva při zatmění je důsledkem lomu zbytků světla odraženého Měsícem, které se v atmosféře láme a my vidíme převážně jen nejdelší (řekněme ‚nejprůbojnější‘) vlnové délky světla – ano, ty „červené“.

Proroci zkázy ovšem navíc operují s tzv. tetrádou, tedy čtveřicí po sobě následujících zatmění během relativně krátké doby. Poslední tetráda bude ukončena úplným zatměním Měsíce právě teď na konci září, přičemž za posledního půl tisíciletí k ní došlo pouze třikrát, z toho dvakrát v minulém století. Poprvé v roce 1493, kdy byli ze Španělska vyhnáni Židé. Podruhé v roce 1949, kdy byl založen stát Izrael. A potřetí v roce 1967, kdy začala arabsko-izraelská válka.

Je zvláštní, že se všechny tyto události týkají Židů. A vlastně to tak zvláštní není, protože i další ‚znamení‘ o blížící se apokalypse jsou odvozovány ze Starého zákona. Ale hlavně – za posledního půl tisíciletí došlo – Židé prominou – k daleko významnějším světodějným událostem, které se ale žádným krvavým měsícem neřídily.

4. Proroctví

Je jich tolik, že kdybychom je zde měli všechny dopodrobna vypsat a vysvětlit, dostali bychom se minimálně k zajímavému číslu 23. Náhoda? Ano, náhoda. Taky by jich mohlo být 32. Nebo 42. Takže jen stručně. ‚Krvavé měsíce‘ připadají na významné židovské svátky. Není divu, mnoho z nich je – podobně jako křesťanské Velikonoce, pocházející původně z židovského Pesahu – odvozeno právě z úplňku. Což je pouze pozůstatek ze starověkých dob, kdy se délka měsíce určovala (logicky) právě podle fází Měsíce.

Křesťané (někteří) ovšem nezůstávají se svými proroctvími pozadu za Židy (některými) – nejpřetřásanější jsou výklady proroka Daniela a hlavně ta o ‚nebeských troubách‘ zvěstujících apokalypsu, který prý posledních sedm let znějí z nebes a děsí lidi. Viz třeba zde:

A jak to je? Jedná se o geofyzikální jevy způsobené pohyby vzduchu v atmosféře, prolétajícími letadly, jejichž zvuk mohou různě měnit vítr, odraz zvuku z průmyslových a dopravních provozů... zkrátka stejně jako UFO mají tyto fenomény (aspoň většinou) rozumné vědecké vysvětlení.

Jinou kategorii proroctví tvoří ta čistě moderní, nenáboženská. Například fakt, že se 23. září setká papež František s americkým prezidentem Obamou. Ano, zrovna to tak vyšlo na tenhle den. Tak jako se o pár dnů později sejde Valné shromáždění OSN nebo v půlce listopadu představitelé zemí tzv. G20 (tedy skupiny nejvyspělejších zemí světa) v Turecku – což má ve svém důsledku na změny ve světě daleko větší vliv. Tedy pokud by se měl – jak proroci varují – nastolit tolik obávaný Nový světový řád (New World Order).

A nakonec nemůžeme nezmínit ani proroctví Isaaca Newtona, který těsně před svou smrtí v roce 1727 do svého deníku údajně napsal cosi, co se týká se Izraele (ač byl sám křesťan, ne Žid) a konce světa. Ve skutečnosti šlo o matematický rébus, tzv. Newtonovu hádanku, kterou se poprvé podařilo rozluštit (tedy vyřešit) až před pár lety – a nešlo vůbec o proroctví apokalypsy, nýbrž o zapeklitou (!) matematickou úlohu spočívající v pohybu střely vzduchem. Její řešení prý ale ukazuje na čísla 29, 3 a 2015.

A na úplný závěr ještě slova francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabiuse z 13. května 2014 (ne, bylo to obyčejné úterý): „Svět má pět set dní na odvrácení klimatické katastrofy.“ A oněch 500 dnů uplyne – hádejte kdy?

Celé je to velmi zábavné, byť v hrozivém tónu. Nejlepší je na tom snaha o „overkill“ – tedy když nás nezmasí kometa či asteroid, vsákne nás CERN do pekelné dimenze, a kdyby ani to ne, tak určitě zasáhne nějaká Vyšší moc, která nám dává znamení pomocí krvavých úplňků – i když ten poslední nenastane 23. ale až 28. září.

A TADY se podívejte, jaký komiks vychází zítra k výročí 11. září.

Podobné články

Doporučujeme

Další články