fb pixel 4 důvody, proč špičkový hokejista přitahuje krásné ženy – G.cz
Vyhledávání

4 důvody, proč špičkový hokejista přitahuje krásné ženy

Zdroj: Profimedia

Lépe než jiní muži se dokáže trefit zahnutým klackem do kusu gumy. Tak banální věc mu stačí, aby si před ním ženy samy lehaly na záda.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 18.5.2016, 18:20

Než se urazíte a naštvete – následující řádky jsou přiznaným zjednodušením. Špičkové hokejisty nechceme zesměšnit, ale nabídnout alternativní pohledy na banální, i když hluboce pravdivý názor: „Ženy po něm jedou, protože má prachy!“

Když se totiž na hokej podíváte očima psychologa a biologa, je hra ještě mnohem zajímavější.

1. Hokej jako symbolická válka

Nejčastější psychologické vysvětlení masové obliby kolektivních soupeřivých sportů říká, že jde o „válku jinými prostředky“. Dva týmy se snaží umístit puk do soupeřovy branky, my se na to díváme a zažíváme stejné emoce, jako kdyby po sobě hráči stříleli nebo se sekali meči. Když naše družstvo vyhraje, je to stejné, jako kdyby naše armáda zvítězila.

„Symbolická válka“ někdy dokonce přeroste ve válku skutečnou. V lednu 532 vypuklo v Byzanci (dnešní Istanbul) slavné povstání Níká („Zvítěz!“), způsobené rozpory mezi Zelenými a Modrými, což byly dva sportovní kluby příznivců různých vozatajů. Šlo vlastně o první historicky doloženou bitku rowdies, sportovních chuligánů. Během týdne nepokojů a pouličních bitek byla zničena třetina města. Zahynulo asi čtyřicet tisíc lidí, hlavně Zelených.

George Orwell v roce 1945 v úvaze O sportovním duchu napsal: „Na mezinárodní úrovni je sport zcela otevřeně náhražkou války. Důležité ale není ani tolik chování hráčů jako vztah diváků a, spolu s nimi, národů, které se dovedou vyhnat až do naprosté zuřivosti kvůli takovým pitomostem a které upřímně věří - alespoň na chvíli -, že běhání, skákání nebo kopání do míče zkouší národní ctnost.“

To není odsudek hokeje, právě naopak. Když český mančaft porazí Rusy, Němce nebo třeba Kanaďany, uvolní se v nás tolik emocí a přinese nám to takové uspokojení, že nemusíme těm cizím národům vyhlašovat válku. Hokej tak vlastně zachraňuje lidské životy.

Pro české ženy symbolizují čeští hokejisté národní hrdiny, kteří zachránili naši zemi před zotročením cizí mocností a je před znásilněním ozbrojenými vetřelci. A s hrdinou se každá žena ráda rozdělí o své tělo. V hokejistovi vidí archetyp mužnosti – rytíře, který právě porazil draka, Američana, který právě osvobodil Plzeň od nacistů.

2. Hokejka jako penis

Pokud jste četli něco od slavného psychiatra Sigmunda Freuda, pak asi víte, jak velkou moc přikládal lidskému podvědomí. Podle Freuda naše chování do značné míry řídí „ono“ (id), tedy nejnižší složka, které jde hlavně o uspokojování slasti. Neřídí se ani tak realitou, jako spíš asociacemi a podobnostmi. Proč muži tak rádi prolézají jeskyně? Protože jejich podvědomí symbolizují vlhkou a temnou vagínu.

Pak by bylo logické, že ženy na hokejistech zbožňují dlouhé napřažené hokejky – symbolickou obdobu penisů. Žena si prostě podvědomě říká: „Ten muž na ledě mi poskytne větší slast než jiní muži.“

3. Hokejista jako ‚králíkárna‘ na kvalitní geny

Proč se muži snaží za každou cenu vyniknout? Proč píšou nesmrtelné básně, dobývají horské vrcholy, malují obrazy Mony Lisy nebo střílejí pukem do branky?

Tuhle zdánlivě banální otázky si před lety položil britský evoluční biolog Richard Dawkins. Výsledkem je kniha Sobecký gen (1976), který v roce 1998 vyšla v češtině. Přečtěte si ji, nebudete litovat. Ta kontroverzní publikace totiž doslova převrátila naruby náš pohled na fungování světa a na naši roli v něm.

Dawkins patří k zakladatelům a propagátorům takzvané sociobiologie. Jde o vědní obor, vycházející z předpokladu, že se chováme přesně tak, jak nás naprogramovala evoluce. Děláme jen to, co je výhodné pro naše rozmnožování, respektive pro šíření našich genů.

Geny se šíří tím lépe, čím je jejich nositel zdatnější, silnější, chytřejší, hezčí… Špičkovým hokejistou (zpěvákem, spisovatelem, podnikatelem…) se tedy člověk stává jen a pouze proto, aby co nejvíc rozšířil své geny. Čím je muž v něčem úspěšnější, tím víc bude přitahovat ženy, tím víc vzroste jeho šance, že si zasouloží a tím spíš zanechá potomky.

Ženy tedy od hokejistů chtějí kvalitní geny. Když k nim připojí své geny (dítě je polovina otce a polovina matky), zvýší tím šanci, že se rozšíří taky. A hokejisté od žen chtějí to samé. Kvalitní geny v jejich případě nesymbolizuje rychlost na ledě, ale velká prsa, hezké zadky, dlouhé vlasy… Prostě to, co má každá druhá modelka.

Tahle úvaha má ale slabinu – i když sami sebe vnímáme jako vznešené lidské bytosti, možná jsme jen králíkárny, „domečky“, které si naše geny vytvořily, aby měly kde bydlet a jak se šířit. Neuráží vás to?

4. Hokej jako zajištění potomků

Žena podvědomě hledá partnera, který má co největší „přístup ke zdrojům“. Kdysi byly ty zdroje zásobou sušeného mamutího masa, později panovnickou mocí a dnes jsou to buď známosti a kontakty nebo peníze (a nejlépe obojí najednou).

Ženy ale nejsou vypočítavě "vychcané" a většinou to nedělají promyšleně. Prostě je tak naprogramovala evoluce. Partner s přístupem ke zdrojům totiž znamená, že ženini potomci tím spíš přežijí, dospějí a budou mít sami potomky. Dnešní ženy jsou potomky dávných žen, které si našli muže se zdroji a přežily období hladu.

Špičkový hokejista bývá bohatý muž – a tím je řečeno vše. Mezi krásnými ženami o něj vždy bude větší zájem než o špičkového soustružníka, skladníka nebo traktoristu. Leda že by vyhráli ve sportce aspoň tolik, kolik si špičkový hokejista vydělá za sezónu.

A TADY máte 7 tváří nejlepšího hokejisty světa a ubulené holky Sidney Crosbyho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články