fb pixel 4 destinace, kam letos určitě nejezděte na dovolenou – G.cz
Vyhledávání

4 destinace, kam letos určitě nejezděte na dovolenou

Léto je za dveřmi a k tomu samozřejmě patří dovolená. Pokud nestrávíte dovolenou na chalupě či doma na zahradě, tak si dejte velký pozor, kam letos pojedete. Ne všude na vás totiž čeká dechberoucí pohoda a prima zážitky.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.6.2016, 09:20

I díky současnému dění ve světě jsou lokality, které pro dovolenou vhodné prostě nejsou.

1. Tunisko

Dříve velmi oblíbená destinace turistů začíná být poměrně o hubu. Nejen, že tam hrozí únosy (hlavně u hranic s Alžírskem a Libyí), ale i ministerstvo zahraničních věcí vyzvalo všechny turisty na místě k maximální obezřetnosti a vyhýbání se prostor s velkou koncentrací osob.

Navíc ještě se v současné době v Tunisku pohybuje Sámer Issa, Ornella Koktová a jiné české zetkové celebrity, které si najala tamní vláda, aby pomohla cestovnímu ruchu. Nejen, že vás v Tunisku unesou, ale je zde rovněž možnost, že vám z ničeho nic na pláži zuřivý Sámer zazpívá „Busted“. Tunisku se vyhněte.

2. Ukrajina

Ale to je smutná zpráva. Jestliže patříte mezi ty zástupy turistů, kteří si v létě nasmaží plnou igelitku řízků a pak jedou na týden se vyvalit na pláže Azovského moře v Doněcké části Ukrajiny, dávejte si pozor. Střílí se tam. Rovněž tam podle ministerstva zahraničních věcí hrozí, že s vámi bude nehumánně zacházeno (takže asi jako v kempu na Mácháči) a že vám budou zadrženy cestovní doklady.

Není nic horšího, než když jste na dovolené na pláži Azovského moře. Tím to končí. Nic horšího už není. Možná je ještě horší, když vám u břehu v Azovském moři potopí bojový křižník vaší matračku i s vámi na palubě a následně s vámi budou nehumánně zacházet.

3. Egypt

V době abnormální aktivity islámských teroristů, kteří unášejí cizince, páchají teroristické útoky a podobně, je v Egyptě zvýšené riziko kapsářství. Ano, je to tak. Ministerstvo zahraničních věcí v tomto hovoří jasně.

Jestliže půjdete po památkách a nějaký vyšinutý terorista vběhne opásán trhavinou do hloučku turistů, hlavně si dávejte bacha na peněženku.

4. Afghánistán

Jestliže prvního července vždycky naložíte děti do auta a odjedete do Afghánistánu na rodinnou dovolenou, tak zbystřete. Letos to tam není příliš bezpečné. Ostatně ono to tam nebylo bezpečné ani vloni, ale ministerstvo zahraničních věcí letos jet do Afghánistánu nedoporučuje (jak to bylo vloni, nevíme, protože ministerstvo zpětná doporučení neudílí). Prý je tam vysoké nebezpečí teroristického útoku.

A TADY máte 14 důvodů, proč na dovolenou nejezdit s partnerkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články