14 důvodů, proč nejezdit na dovolenou s partnerkou – G.cz
Vyhledávání

14 důvodů, proč nejezdit na dovolenou s partnerkou

Cestovky nám vnucují slevy na "dovolenou pro dva". Zaplatíte za to ale ztrátou odpočinku – na žádné dovolené pak totiž vlastně nebudete.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 24.4.2014, 21:50
profimedia-0166039932 Žena, moře a samota = smutek. Muž, moře a samota = radost.                          Foto: Profimedia.cz  

1.

Na dovolenou jedete uniknout z práce, z bytu, z města, z hospody... Prostě ze stereotypu. Jedete tam chvíli "žít jinak". Jak toho ale chcete dosáhnout s partnerem nebo partnerkou, se kterými celý rok trčíte ve stále stejných kulisách? Partner je přece součástí těch kulis, neustále vám je připomíná! Právě proto kdysi příslušníci aristokracie kdysi jezdili do lázní zásadně sami.

2.

Dovolená bez partnera přináší obnovu vztahu. Abychom si uvědomili, že je pro nás něco opravdu cenné, musíme to napřed ztratit, a to aspoň symbolicky na dva tři týdny. Párová dovolená ale přináší jen další kumulaci vzájemného naštvání, které se během roku hromadí. Pokud máte svou partnerku nebo partnera opravdu rádi a záleží vám na nich, jeďte sami.

3.

Ženy neustále všechno posuzují a hodnotí. Když je proto vezmete na dovolenou, každý den uslyšíte: hotel je špatně vybraný, na pláž je to moc daleko, slunce příliš pálí, nebo málo svítí, jídlo je málo, nebo moc kořeněné, v koupelně kape sprcha... Viníkem nakonec budete vždy vy, protože jste přece měli zvolit jinou cestovku, jinou zemi nebo jinou dobu.

4.

Na dovolené s partnerkou musíte dělat kompromisy. Vy byste chtěli žlutou, partnerka by chtěla modrou, a tak zvolíte zelenou, která vám nevyhovuje ani jednomu. Jenže abyste si skutečně dobře odpočinuli, kompromisy právě dělat nesmíte. Vše musí být přesně tak, jak chcete vy, a tento očistný pocit můžete zažít jen na vlastní pěst.

5.

Na dovolené s partnerkou si palčivě uvědomíte, jak moc ženy chtějí muže vlastnit. "Pojedeme spolu – jsme přece manželé nebo partneři," uslyšíte. Za touto větou se ale skrývá jen vnitřní prázdnota žen a jejich neschopnost vymyslet si program. Čekají, že to uděláte za ně a že je budete bavit. Musíte být stále "po ruce" i pro případ, že by se "něco stalo". Nikdy se sice nic nestalo, ale co kdyby?

6.

Na dovolené s partnerkou zjistíte, jak silnou mají ženy "separační psychózu". Kdybyste jeli sami, partnerka by se bála, protože bez vás není schopna samostatného života. Visí na vás jako parazitická liána. Odloučení o dovolené by proto považovala za zradu a první příznak rozchodu.

7.

Odpočinek muže a ženy je vzájemně nekompatibilní. Žena chce ležet na pláži, což normálního chlapa nebaví. Opékání na slunci, mazání krémem a smáčení v moři je pro muže ubíjející nuda. Ti, které to baví, jsou vykastrovaní sráči a pasivní pablbové. Muž odpočívá aktivně: chodí po cizích městech, leze po horách, potápí se, chytá ryby... Pokud vyrazí s partnerkou, je to problém. Většinu žen to buď nebaví, nebo se při tom bojí. Jak to končí? Žena se válí na chorvatské pláži a je naštvaná, že muž někam odjel. Muž zatím slézá skály v soutěsce Paklenice a je naštvaný, že se musí vrátit do tří, jak slíbil.

8.

Muž potřebuje být občas sám, aby si v hlavě srovnal vlastní život. O dovolené potřebuje mlčet a nic neřešit, jenže slyší: "Ty si se mnou vůbec nepovídáš!"

9.

Muž potřebuje být občas bez žen s jinými muži. V čistě mužské skupině se mluví jinou řečí, nezřídka i sprostě. Probírají se tam jiná témata. A často se tam i chlastá, pro což ženy nemají pochopení ani na dovolené.

10.

Žena je evolučně naprogramována ke "stavění hnízda". I na dovolené proto pořád počítá peníze "abysme vyšli až do konce". Bojí se nutnosti řešit nečekané situace. Muž naopak klidně utrácí za nesmysly a výsledné nečekané situace si pak užívá.

11.

Žena na dovolené miluje přesnou organizaci a vědomí "jak to bude". Muž se na dovolené naopak chová živelně. V dobách lovců nevěděl, v kolik hodin přesně přijde stádo, a proto nechce hotelovou večeři v sedm. Když ho ve městě zaujme nějaká restaurace, klidně si dá jídlo tam a předplacenou večeři nechá propadnout. Vidí v tom zisk zážitku, zatímco žena v tom vidí finanční ztrátu.

12.

Dovolené se ženou muži brání potkat tam jinou ženu. Vůbec ne proto, aby začal paralelní vztah, ale proto, aby si úlevně "vyhodil z kopýtka" a dokázal si, že na to ještě má.

13.

Žena na dovolenou nejede, aby něco viděla a zažila. Jede tam kvůli partnerovi, "abysme byli spolu". Muž to nechápe. Copak "spolu" nejsme dost celý rok?

14.

Dovolená s partnerkou znamená dvojnásobné náklady, ale poloviční zábavu. Mnohokrát jsme to vyzkoušeli, takže víme, že tak to prostě je.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články