3 šokující „alternativní zprávy“ o vydavateli prokremelského dezinformačního webu – G.cz
Vyhledávání

3 šokující „alternativní zprávy“ o vydavateli prokremelského dezinformačního webu

Muž, který vydělává na dezinformacích
Zdroj: foto Ivan Brezina

Pobavte se zábavnými pitomostmi a přestaňte díky tomu věřit trapným pitomostem.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 3.2.2017, 14:40

Strategie, donedávna ještě tištěný časopis a nyní již čistě internetový zpravodajský server, zveřejnil rozhovor s Ondřejem Geršlem – provozovatelem „prokremelského“ dezinformačního portálu AC24.cz, který velmi často zveřejňuje nejrůznější nesmysly, nepravdy a hlouposti, nekriticky přebírané z ruských webů. Třeba „zprávu“ o tom, že berlínským vánočním trhem loni 19. prosince žádný vražedný kamion neprojel.

Geršl vysvětluje, že svět je ve skutečnosti úplně jiný, než jak nám ho předkládají tradiční masmédia. „My nikomu nic nevnucujeme – každý člověk si volí, čemu bude dávat pozornost,“ říká v rozhovoru. „Přebíráme i zdroje, které nejsou zcela uznávány mainstreamovými médii, včetně těch ruských. Dáváme prostor různým argumentům, informacím a faktům, která oficiální vysvětlení zpochybňují a dávají důvod k otázkám. Naši čtenáři jsou natolik svobodní, že nepotřebují osobnosti či úřady k určení toho, co je vhodné a nevhodné číst.

To jsou slova do pranice. Geršlovu ‚novinářskou‘ metodu jsme aplikovali na něho samého. To, co o něm teď napíšeme, vám nijak nevnucujeme. Jste přece svobodní a nepotřebujete, aby vám Geršl vysvětloval, jestli je vhodné, abyste si to o něm četli. Dáváme jen prostor různým argumentům o něm samém a nabízíme vám důvody k otázkám.

1. Geršl není Geršl

Jeho skutečné jméno je Nikolaj Ivanovič Bělomerdin a jde o syna vysokého důstojníka NKVD, který v srpnu 1968 přijel do Česka na sovětském okupačním tanku. Muž, dnes používající krycí jméno Geršl, se narodil v Milovicích, kde bylo před listopadem 1989 umístěno více než 100 000 sovětských okupantů.

2. Geršl rozprašuje chemtrails

Zatímco ve dne Geršl píše články pro svůj web, po nocích ve sklepě míchá jedy, viry, nanosondy a drogy měnící vědomí. Výslednou směs každé ráno odváží na pražské letiště, kde ji od něj přebírají piloti Aerflotu, kteří ji pak z ruských letadel rozstřikují na nic netušící obyvatele České republiky.

3. Geršl je financován Putinem

Provoz Geršlova dezinformačního webu AC24.cz platí Kreml z tajného fondu, určeného na destabilizaci Střední Evropy. Chemikálie na výrobu chemtrails pak Gešlovi každé ráno přiváží jistý Boris, tajný rada ruské ambasády v Praze. To je ten pán, který v květnu 2013 opil vodkou Miloše Zemana, takže pak český prezident málem poblil korunovační klenoty.

Ano, všechno jsou to naprosté pitomosti. Stejně jako ony „alternativní zprávy“, které zveřejňuje Geršlův proruský web.

A TADY si přečtěte bizarní ruskou lež o ruské plazmatické zbrani.

Podobné články

Doporučujeme

Další články