3 Slováci, kteří zabili Čechy – G.cz
Vyhledávání

3 Slováci, kteří zabili Čechy

Když se to stane jednou, je to tragédie, ale potřetí je to už trend. Proto voláme: "Český národe, braň se! Vyžeňme Slováky z našich silnic, než nás tu všechny pozabíjejí!"

Ivan Brezina
Ivan Brezina 16.4.2014, 19:00

Tenhle článek názorně ukazuje, jak se dělá zlá mediální propaganda a jak se rozdmýchávají národnostní vášně. Prostě vezmete pár nesouvisejících jevů, které jen náhodou "spojuje" původ pachatelů, a zobecníte to. Že je to prasárna? Samozřejmě. Úplně stejně se ale chovají Slováci, kteří nesmyslně zobecňují české tragédie v horách. "Ak stretneš na túre Čecha, nechoď za ním, určite tam spadne lavína," říká se v Tatrách, kde se podle názoru řady Slováků chováme nejrizikověji ze všech turistů. Statistiky Horské služby přitom jasně dokazují, že je to nesmysl, záměrně vytvářený slovenskými médii. V Tatrách nejčastěji umírají Slováci a Poláci – Češi jsou až třetí. A platí to i pro úrazy. iDnes před pár lety spočítala, že slovenští turisté mají v Tatrách "na svědomí" asi 40 % záchranných akcí. Poláci jsou druzí s 18 % a Češi zapříčiňují jen 12 % výjezdů Horské služby. Přesto ale máme v Tatrách pověst magorů a sebevrahů. Proč tedy účelově nepoužít úplně stejnou demagogii? A proč bych to neudělal právě já, po dědovi ze čvrtiny Slovák bez českého háčku v příjmení?  

1. Marián Labuda zabíjí dvě Češky

Slovenský herec v listopadu 2005 na dálnici D1 u Velké Bíteše smetl dvě české ženy, které po předchozí nehodě vystoupily ze svého auta. Na místě je zabil. Slovák dostal podmínku na deset měsíců.  

2. Dara Rolins zabíjí Čecha

profimedia-0180259828 ...a ještě si drze a cynicky prozpěvuje! (foto Profimedia.cz) Slovenská zpěvačka v červenci 2010 v pražském Šáreckém údolí srazila mercedesem muže na skútru. Po třech hodinách svým zraněním podlehl. Dostala podmínku na 26 měsíců. V lednu 2013 se ale na Slovenku Daru vztahovala prezidentská amnestie, takže vyvázla bez trestu a navíc i s čistým trestním rejstříkem.  

3. Deana Horváthová – Jakubisková zabíjí Čecha

Slovenská herečka a producentka v říjnu 2010 nedala přednost na přechodu pro chodce v pražské Krči a srazila muže, který šel na nákup. Zemřel hodinu po nehodě na otok mozku. Slovenka dostala podmínku na 2,5 roku, proti které se drze odvolala.   Ve všech těchto případech je samozřejmě úplně jedno, že na volantem seděl Slovák a že zemřel Čech. Je to absolutně nepodstatná informace, která s tragickými nehodami nijak nesouvisí. Tak ať Slováci už konečně laskavě přestanou tahat národnost i do našich českých malérů v Tatrách! Ale vlastně jak, "do našich českých"?! Veď moj stary otec prišiel do Prahy zo Senice nad Myjavou...  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články