3 nestvůry, které nás možná jednou zotročí

Obrázek uživatele Vojtech Libich
26.11.2014, 10:00
Nemá cenu si nic nalhávat. Éra lidstva se chýlí ke konci. Kdo náš nahradí v roli vládců evoluční pyramidy?
    V místech, kam se člověk nedostane nebo kam se odváží jen málokdy, sídlí tvorové, o nichž se nám často ani nezdá. A když ano, není to spánek zrovna klidný. Nebojte, nebudu vás nudit báchorkami o lochneské příšeře aneb halucinacích sjetého Aleistera Crowleyho, který když si dal zrovna pauzu v obcování s kozami, tak mu heroin vyčaroval přeludy obřího plaza. Ani o nadměrně zarostlém hipíkovi, který v amerických národních parcích kradl turistům svačiny, a stal se z něj v lidské fantazii Yetti. Mám na mysli tvory, jejichž existenci potvrdilo tolik očitých svědectví, že už se nedají považovat za výmysl. Dobře, možná občas nejsou tak obří, jak tito svědkové tvrdí, ale možná taky ano. Tak radši opatrně.  

1. Olgoj Chorchoj

sandworms_by_pollux101-d2yybd8 Frank Herbert si pravděpodobně jako inspiraci pro písečné červy ze svého románu Duna vybral právě Olgoje Chorchoje. (www.deviantart.com) Hluboko v poušti Gobi údajně žije druh obřího písečného červa. Kočovné mongolské kmeny (jimž vládne Michal David) si o jeho existenci vyprávějí jen šeptem u táborových ohňů, a to pouze za hvězdnatých nocí, kdy není taková tma. Má se jednat o nadpřirozeného tvora, démona Gobi, který dokáže zabít psa, člověka nebo (jak se traduje mezi místními) dokonce i velblouda, což už je vážně průser. K zlikvidování své kořisti používá buď výboj elektrického proudu nebo vstříknutí jedu - výpovědi se liší. Smějete se? Myslíte si, že jsou mongolští domorodci prostě jenom příliš velčí fanoušci sci-fi románů Franka Herberta? No uvidíme, jak se budete tvářit, až se nám tu budou obří červi prohánět za domem. Já se tedy invaze Olgojů Chorchojů bojím rozhodně víc než paranoidní domněnky, že nás zotročí nájezdníci z arabských zemí.  

2. Krakatice

attack-of-giant-squid-martin-davey Kdo ví, třeba i takhle by mohl vypadat útok krakatice z mořských hlubin. (fineartamerica.com) Máte rádi kalamáry? Myslíte si, kdovíjací nejste páni tvorstva, když požíráte ty malé mořské tvory? Co byste říkali na setkání s jejich starším sourozencem, který dosahuje délky až 20 metrů? Obluda, která v dobách velkých zaoceánských průzkumných plaveb potápěla lodě, a dodnes se jí bojí námořníci všude po světě, skutečně vymyšlená není. Ty známé exempláře, které můžete najít na fotkách z rybářských lodí, jsou slabý odvar proti zrůdám, které se stoprocentně skrývají hluboko v mořských příkopech a čekají na svou příležitost. Ještě chvilku budeme v moři blbnout a stane se výhradně územím těchto oblud obsypaných chapadly. Pak si asi kdekdo svačinku z „darů moře“ odpustí.  

3. Velekrab

176774372_905f4902c6_z Bezbranný mořský živočich nebo krvežíznivá stvůra? (www.flickr.com) Největší noční můra. A netvrďte mi, že jen moje. Stvoření z pekel žijící na mořském dně u japonských a ruských břehů patří k nejnesmyslněji strašidelným žijícím tvorům na Zemi. Od klasických zhruba půlmetrových „drobečků“ až po exempláře, které dosahují rozpětí klepet několika metrů. Bizarním faktem ohledně tohoto zvířete je, že narozdíl od spousty tvorů lovících pro potravu, tento predátor díky své poměrně vysoké inteligenci zabíjí údajně čistě pro potěšení. A to nejen svoje kolegy ze dna moře, ale známé jsou i hrůzostrašné historky o lidských obětech. Představte si ruskou rybářskou loď, která za úplňku vyjela na noční rybolov kus od pobřeží. Uprostřed noci za úplného bezvětří se najednou začnou na palubu sápat dlouhá nestvůrná klepeta a z vody začne vylézat hned několik velekrabů. Nemilosrdně rozsápou celou posádku, poté potopí celou loď a v tichosti zase zalezou do moře. Utopie nebo běžný obraz budoucnosti? Uvidíme.     Přiznejme si to. Čas naší nadvlády nad touto planetou je pomalu u konce. Kdo nás nahradí? Můj odhad je jasný. Svět zdecimovaný vleklými válečnými konflikty ovládnou výše popsané tři druhy. Krakatice se zmocní vlády nad oceány. Velekrabi opanují pobřežní a přímořské oblasti a souš bude patřit Olgojům Chorchojům. Lidé budou zotročeni a budou, zbaveni své lidské důstojnosti, sloužit všem třem druhům nestvůr. Ty mezi sebou pravděpodobně budou ještě krvavě válčit o moc a mezi lidskými otroky se budou vytvářet tajná hnutí rebelů, která se budou pokoušet nastolit starý pořádek. Ale to už se ve mně možná jen ozývá zarytý fanoušek sci-fi a postapokalyptických fantazií. Tak jako tak bych byl opatrný s výsměchem těmto teoriím. Nikdy nevíte, co na nás může číhat v končinách, kam člověk jen málokdy zavítá.   Ale dramatickým zážitkem může být i jízda v MHD. Buďte připraveni!    

Komentáře

Doporučeno pro vás