3 důvody, proč bude doposud výborné MS ve fotbale chudší bez Zlatana Ibrahimoviće – G.cz
Vyhledávání

3 důvody, proč bude doposud výborné MS ve fotbale chudší bez Zlatana Ibrahimoviće

Ibra na mistrovství světa neodcestoval. Jeho Švédsko se na turnaj neprobojovalo. Proč bude na doposud výborném turnaji chybět?

Přemysl Černík
Přemysl Černík 15.6.2014, 15:30

Mistrovství světa v Brazílii se rozjelo v slušném stylu. Ve všech zápasech prvních tří hracích dnů padly minimálně tři branky, a to vyjma utkání Mexika s Kamerunem, ve kterém však dva regulérní góly Mexičanů nebyly uznány. Největší emoce zatím vzplály, když Nizozemci vypráskali pěti přesnými zásahy obhájce titulu ze Španělska, Kostarika porazila o tři góly favorizovanou Uruguay a první velké evropské derby vystřelil Italům nad Anglií Mario Balotelli. Hlášky Maria Balotelliho najdete zde. O něco horší zážitek byl výkon rozhodčích v otevíracím zápase Brazílie proti Chorvatsku, jenž rozhodla směšná penalta a neuznaný, pravděpodobně regulérní gól Balkánců. 2014FIFAWorldCup soccerlens.com   Na letošním turnaji však chybí mnoho hráčů, kteří by jej určitě udělali ještě bohatším. Kvůli zranění či nesprávnému pasu se nemohou zúčastnit například Francouz Ribéry, Kolumbijec Falcao, Němec Reus, Polák Lewandovski, Ital Montolivo, ale obzvláště Švéd Zlatan Ibrahimović. Prozatím se Ibrahimovićova velkohubá slova, že „mistrovství bez něj nemá smysl sledovat" rozhodně nenaplnila. I tak bude etnický Srbochorvat na největší fotbalové přehlídce chybět. Z trojice momentálně nejlepších fotbalistů na světě si předčasně účast zajistil jen Lionel Messi. Cristiano Ronaldo a Zlatan Ibrahimović museli svést bitvu o letenky do Brazílie mezi sebou, když bylo Švédsku nalosováno právě Portugalsko. Oba hráči byli hlavními aktéry dvojzápasu, ale Ibrahimović dal nakonec o gól méně než jeho sok a musel se spokojit s předčasnou dovolenou. Ibrahimovic-Soccer-Players en.africatopsports.com  

Z jakých důvodů budeme hubatého obra na MS postrádat?

 

1. Nevymáchaná huba

Ibra, který se narodil v nechvalně proslulé přistěhovalecké čtvrti Malmö – Rosengard, zůstal věrný svým kořenům a pokud šlo o slovní roztržky s novináři či trenéry, nikdy nešetřil municí, stejně jako chválou na sebe sama. Zde jsou jeho nejlepší bonmoty: - „Nejdříve jsem šel doleva, on také, pak doprava, on také, pak zase do leva a on si šel koupit hot-dog." – Zlatan poctil obránce Liverpoolu chválou poté, co přes něj přešel a vstřelil branku. - „Podle mých kalkulací je možné, aby Ajax ztratil 9 bodů ve třech zápasech." – Ibra dal lekci z matematiky novináři, který se jej ptal, jestli jeho Ajax může ztratit v devíti zápasech 9 bodů. - „Vážně nevím. Budete se muset zeptat svojí ženy." – Zlatan a jeho blbá odpověď na blbou otázku jednoho novináře: Proč má na obličeji jizvy. - „Co umí Carew s míčem, já dokáži s pomerančem." – Ibrahimović nemá kritiku rád a obzvláště od hráčů, kteří toho na rozdíl od něj moc nedokázali jako například norský útočník John Carew. - „Stav se u mně doma, bejby a vezmi svojí sestru. Já ti ukážu jestli jsem gay." - Zlatan jednoduše odrazil atak, kterého se mu dostalo od španělské novinářky po tom, co byl vyfocen v téměř romantické póze s tehdejším spoluhráčem Gerardem Piquem (partnerem Shakiry).
pique-ibra-repro
  - „Nic, už má Zlatana!" – Proč vyhazovat peníze aneb narozeninový dárek pro partnerku u Ibrahimovićů. helena   - „To ví pouze Bůh! Právě s ním mluvíte." – Ibra zhodnotil šance na postup Švédů přes Portugalce velmi rezervovaně. - "Na co, kurva, čumíš? Běž radši vařit!" – Když Zlatan odpovídá jednomu novináři po prohraném zápase, lepší čekat na svou šanci a koukat bokem. A to, i když jste žena. Oblíbená hláška feministek. 
 

2. Góly a finty

Ibrahimović se sice nemůže zbavit nálepky, že v důležitých zápasech (obzvláště Ligy mistrů) nebývá tolik vidět. Na předloňském Euru to v dresu Švédska také nebyl žádný zázrak, ale Zlatan se nakonec stačil rozloučit parádním volejem do sítě Francie. Ibrahimovićova úžasná pohotovost a zvláště vynalézavost v zakončení mu pomohly vstřelit góly, které padají pouze párkrát za několik let. Troufám si říct, že Zlatan má na kontě i zásahy, které jsou v historii fotbalu bezprecedentní.
 

3. Pomyslný souboj s Messi a Ronaldem (popř. Ribérym a Neymarem)

Ankety jako Zlatý míč jsou fajn, ale zvláště pokud má jejich výsledek odrážet kvalitu typologicky tak odlišných fotbalistů, jsou vždy velmi subjektivní. Výkony na takovém turnaji jako je MS, ať již na dálku či ve vzájemných zápasech, mohou mít daleko větší vypovídající hodnotu. Faktem je, že Ibrahimović by byl handicapován tím, že nastupuje za Švédsko, které není zrovna světovou velmocí. Na druhou stranu o to více by mohl překvapit. Seveřanům se povedlo urvat bronzovou medaili již na MS 1994, a to i bez takové výrazné osobnosti. O čtyři roky později si sáhli na třetí místo Chorvati, v roce 2002 Turci. S Ibrahimovićem v sestavě by Švédové jistě patřili k černým koňům turnaje a třeba by Zlatan konečně zlomil prokletí „velkých zápasů", a dostal se tak bez diskuzí na úroveň Messiho či Cristiana Ronalda. two-tiger-ronaldo-vs-messi-pics www.thefootyblog.net  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články