fb pixel
Vyhledávání

3 důkazy, že kempování je výsadou nejvyšší společenské třídy. Veselé paničky „viktoriánské“ by mohly vyprávět!

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Před více než sto lety, za vlády královny Viktorie, v době bez facebooku, hashtagů, goratexových pohorek, goprokamery a funkčního spodního prádla žily byly paničky, které rády jezdily na dovolenou pod stan.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 22.7.2017, 10:00

Stanování, kempování, táboření a čundrování nemusí smrdět jen paštikou, polévkami z pytlíku a umaštěným kotlíkem. Tohle jsou tři důkazy, že camping je výsadou elegantních dam.

1. Styl

Za zakladatele moderního campingu bývá považován Američan Thomas Hiram, který jej začal propagovat jako jednu z rekreačních činností. Roku 1908 napsal příručku, která popisovala základy táboření a byla inspirována jeho zážitky z cestování s rodinou napříč americkými prériemi. Obliba nocování ve stanech se ale evidentně zrodila dávno před tím.

2. Odměna

Kdykoliv se nad touto aktivitou zamyslíme, musíme dojít k závěru, že je vlastně naprosto nepochopitelné, proč by měl člověk měnit pohodlí svého bytu za stan nebo chatku bez elektřiny. Peřiny nahradit spacákem a kuchyňské spotřebiče odstavit na úkor ohni a kotlíku. "Lidé jsou různé..."

3. Póza

Vyšší společenské vrstvy si camping oblíbily především proto, že tak mohly dát okázale najevo, že po náročné práci jim patří zasloužený odpočinek. Až v 60. letech vzrostla obliba kempů v blízkosti hudebních festivalů a dalších událostí. Stačilo vzít stan a žít tam, kde se něco děje!

A TADY máte 10 důvodů, proč vzít přítelkyni pod stan.

Podobné články

Doporučujeme

Další články