fb pixel 23 laskavých portrétů dívek a žen, které žijí v Severní Koreji – G.cz
Vyhledávání

23 laskavých portrétů dívek a žen, které žijí v Severní Koreji

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Asijská tyranie, totalitní despocie, poslední stalinský stát světa, země temna, hladu a zla... Těmito přídomky se charakterizuje stát, který dnes opět plní stránky médií (a jehož historie sahá dlouhá staletí před náš evropský letopočet). Navzdory nelidskému režimu v něm stále žijí lidé, a ti lidé mohou být sami o sobě krásní.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 17.8.2017, 08:20

Rumunská fotografka Mihaela Noroc už několik let cestuje po světě a fotí ženy v jejich přirozených prostředích a kulisách běžného života. Snímky pak ukládá do Atlasu krásy.

Před časem zavítala Mihaela i do ‚poustevnického království‘ Severní Koreje.

Po přejezdu hranic se ocitnete v úplně jiném světě,“ popisuje Mihaela své první dojmy. „Už víte, že tu uvidíte obří pomníky a sochy a masové komunistické průvody a oslavy, ale o místních ženách zatím nevíte zhola nic.

Pravda, o Severní Koreji máme relativně hodně informací, ale jen málokteré se týkají žen – snad s výjimkou občasných záznamů severokorejských televizních zpráv, v nichž vystupují rázné hlasatelky ve strohých úborech, s tvrdým výrazem ve tváři a hlasem nesmlouvavé dozorkyně.

Mihaeliny fotky vás přesvědčí, že korejské ženy mohou vypadat úplně jinak.

Nejsou možná obeznámeny s posledními globálními trendy, co se módy týče, ale to ještě neznamená, že by se nestaraly o to, jak vypadají,“ píše Mihaela na svých stránkách.

Mají rády vysoké podpatky a obvykle nosí klasické střihy. A každá má na hrudi připíchnutý odznak připomínající některého z vůdců jejich země.

Snažila jsem se fotit v různých prostředích, od továren přes školy a univerzity až po veřejná prostranství, jako jsou široké bulváry, parky nebo stanice metra. Krásné ženy jsou tu všude,“ řekla Mihaela webu Petapixel.

Přestože se v Severní Koreji dostanete jen do určitých oblastí a jen za určitých podmínek, byla jsem příjemně překvapená tím, že většina žen byla otevřená a bez přemlouvání ochotná nechat se fotit.

Severní Korea není pro Mihaelu konečnou stanicí – v cestování pokračuje a vy ji můžete sledovat na jejích webových stránkách, na Facebooku nebo Instagramu.

A pro vyváženější pohled na problematiku nejen žen v Severní Koreji se ještě podívejte na bizarní fakta ze života božského o Kim Čong-una.

Podobné články

Doporučujeme

Další články