19 důvodů, proč mít sex denně – G.cz
Vyhledávání

19 důvodů, proč mít sex denně

Co je lepší než sex? Víc sexu! Vytiskněte si to a ve středu si to navzájem předčítejte.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 9.8.2015, 11:00

1. Prudký nárůst atraktivity

7 Spolu s častou sexuální aktivitou jde ruku v ruce i vaše přitažlivost. Tělo uvolňuje feromony – chemické látky, které zvyšují vaši přitažlivost pro opačné pohlaví. To je také důvod, proč se říká a platí, že s jídlem roste chuť. Čím více sexu se svým partnerem máte, tím pro sebe navzájem budete přitažlivější. Případně i pro ty ostatní.

2. Omladí vás to

Vědec David Weeks, doktor klinické neuropsychologie v Royal Edinburgh Hospital v rámci svého výzkumu zjistil, že lidé, kteří žijí aktivním milostným životem, vypadají o pět až sedm let mladší, než reálně ukazuje jejich tachometr. Ale pozor, kvalita je stejně důležitá jako kvantita. Silnější omlazovací účinky byly pozorovány v případě, kde figurovala i láska. 6 Při sexu tělo vylučuje mimo jiné hormon estrogen, který má spoustu pozitivních účinků. Například vyhlazuje jemné vrásky. To se hodí především starším ročníkům. Po menopauze je pokožka sušší a vrásčitější, protože hladina estrogenu přirozeně klesá. Podle americké studie ženy po přechodu, jež si užívaly sex minimálně jednou týdně, měly hladinu estrogenu dvakrát vyšší než ty, které to v posteli už radši úplně zabalily.

3. Spermie šampioni

Zpráva pro pány – studie rovněž prokázaly, že čím častěji budete souložit, tím kvalitnější budete mít sperma. Nejvyšší kvalitu měly testované spermie, pokud k sexu došlo méně než dva dny před odběrem. Po deseti dnech abstinence významně poklesla. Pokud se snažíte o potomka, udržujte své spermie v kondici tím, že budete mít sex alespoň dvakrát týdně, nejen v době ovulace. A platí to i pro dámy – častější sex pomáhá vyrovnávat hladinu ženských hormonů, čímž se také zvyšuje šance na otěhotnění.

4. Sbohem, nachlazení

Častější výměna tělesných tekutin (nebo alespoň pokus o ni) zvýší ve vašem těle množství protilátky zvané imunoglobulin, která vás ochrání před nachlazením a chřipkou. tumblr_m9ii75SyIa1qisw41o1_500 Podle jedné z vědeckých studií mají lidé, kteří souloží častěji než jednou za týden, o 30 % vyšší hladinu výše uvedené protilátky. A co potom ti, kteří to dělají denně!

5. Imunitě zdar

Při koitu a především po orgasmu produkuje lidské tělo přírodní steroid DHEA až v pětinásobku běžného množství. Výhod to přináší nepočítaně: chrání srdce a cévy před chorobami, působí proti obezitě, účinkuje proti stárnutí organismu, zvyšuje imunitu, snižuje možnost onemocnění cukrovkou či některými typy rakoviny a omezuje poruchy paměti. Prostě všelék za hubičku atd.

6. Prodloužíte si život

4 A budete ho mít navíc krásný. Podle jedné australské studie lidé, kteří vyvrcholí alespoň třikrát týdně, mají o 50% nižší pravděpodobnost úmrtí zapřičiněného zdravotními problémy než ti, kteří mají orgasmus jenom jednou za měsíc. V tomhle případě se počítá i sex s tím, koho máte nejradši, tedy sami se sebou.

7. Nejlepší fitko

Za půlhodinu intenzivního sexu spálíte až 100 kalorií (malá sklenička vína). A pokud provozujete průměrně aktivní sex dvakrát týdně, spálíte až 5 000 kalorií za rok. A to se vyplatí! Střídáním pozic navíc procvičíte různé svalové skupiny a budete štíhlí a pružní jako proutek.

8. Menstruační křeče dostanou křeč

gif3 Svalové kontrakce, k nimž dochází při maximálním vzrušení, zmírňují napětí v děloze, které způsobuje nenáviděné a hypernepříjemné menstruační křeče. Vyhnat bolest slastí! Má někdo nějaký lepší nápad?

9. Neunikne už ani kapka

Dobrý sex je skvělý trénink pro svaly pánevního dna. Těhotenství a menopauza mohou tyto svaly výrazně oslabit, a čím jsou silnější, tím je riziko vzniku stresové inkontinence, tedy nechtěného úniku moči, logicky menší. A co si budeme nalhávat, sex je mnohem zábavnější a většinou méně trapný než kroužky cvičení pánevního dna.

10. Srdce jako zvon

474cacfaf66a27dcf3a2aad73d9f5c45 Sex neoblažuje srdce pouze v přeneseném slova smyslu, ale doslova i sám orgán, který bez ustání maká. Nejedna studie prokázala, že se pravidelným sexem snižuje riziko infarktu. Podle jedné z nich hrozí těm, kteří mají sex třikrát týdně, jen poloviční riziko infarktu nebo mozkové mrtvice proti těm, kteří sexuálně abstinují. Podle další, izraelské studie, hrozí ženám, jež mají dva orgasmy týdně, onemocnění srdce s o 30% nižší pravděpodobností než těm, které si neužívaly.

11. Jiskra nejen v oku

Podle výzkumu provedeného v Royal Edinburgh Hospital podporuje sex obnovu kůže, protože je to v podstatě aerobní forma cvičení. Zvyšuje se tak průtok krve a živin do kůže, na jejíž povrch se derou čerstvější kožní buňky. Pleť vypadá zdravěji, odpočatěji a přitažlivěji.

Důvod se vždycky najde. Dalších 8 velmi podstatných naleznete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články