"Šel jsem si dát pár kousků, abys měla ode mě chvíli klid, drahá": 18 pádných argumentů, proč pít pivo – G.cz
Vyhledávání

"Šel jsem si dát pár kousků, abys měla ode mě chvíli klid, drahá": 18 pádných argumentů, proč pít pivo

Dívá se na vás někdo s nelibostí kvůli tomu, že pijete pivo? Nenechte si tím to pivo znechutit. Kdo nemá rád pivo, nemá rád lidi!

Radek Kovanda
Radek Kovanda Aktualizováno 27.9.2019, 09:08

Negativní přístup některých lidí k pivu a tím pádem i k vám se dá poměrně snadno otočit na pozitivní. A nemusíte při tom vůbec šermovat nějakými zdravotními přínosy – ne že by neexistovaly, ale jsou už dost dlouhou dobu omílané všude možně, takže tahle argumentace ztrácí na síle. Navíc když se něco propaguje jako zdravé, můžete se vsadit o metr piv, že v tom bude nějaký háček.

Ale zkuste tahle stručná a pádná zdůvodnění založená na zkušenostech našich předků i nejnovějších poznatcích současníků. A vybírejte podle toho, kdo konkrétně vám konzumaci piva vyčítá. Takže co komu říci?

1. Vaší (žárlivé) partnerce

Pořád si stěžuješ, že nemáš kousek klidu – tak jsem si šel dát pár kousků a tím ti umožnil, abys mohla mít až do rána klid a soukromí, které je pro tebe tak cenné.

2. Vašemu pedagogovi

Vždyť přeci víte, že podle sociologických průzkumů navštěvují hospody i lidé s vyšším vzděláním, hlavně technickým. A sám nám pořád vtloukáte do hlavy, že vědomosti jsou sice důležité, ale ještě důležitější jsou správné kontakty.

3. Vašim (potenciálním) voličům

Proč jsem nebyl ve Sněmovně na hlasování? Byl jsem mezi svými voliči a nasával jsem… jejich problémy. Cožpak nerazíme heslo „čelem k masám“?

4. Vašemu šéfovi

Tak krapet jsem se zpozdil, protože jsem se rozhodl chodit pěšky, abych zmenšil svoji ekologickou stopu. A cestou jsem se musel párkrát osvěžit, abych přišel do práce s chutí.

5. Vaší (starostlivé) matce

Sama mi pořád kladeš na srdce, hlavně mám přes den dost tekutin. A sama jsi přeci dneska viděla ve zprávách, kolik našli v tý jedný balený vodě mikrobů. A navíc, vždyť jsem vegetarián, tak jak jinak si mám doplnit vitamín B12.

6. Ještě jednou vaší partnerce

Byl jsem dneska po práci strašně nervózní, ba přímo vzteklej. Měl jsem jít rovnou domů a přenášet to na tebe? Podívej, jaký jsem teď klidný, vyrovnaný a vůbec na tebe neřvu.

7. Vašemu trenérovi

Posiloval jsem – nejdřív loketní svaly u stolu s kamarády, pak tricepsy, když jsem nesl domů plnou tašku.

8. Vašemu zpovědníkovi

Velebný otče, vždyť je to postní nápoj, který vymysleli sami vaši předchůdci.

9. Vašemu psychiatrovi

V noci je tma a přes den zase všechno pochmurně šedivé, až z toho mám deprese a musím chodit za vámi. Ale sklenice piva se pod lampou tak krásně rozsvítí uklidňujícím jantarem a bílá barva pěny vnáší člověku do duše mír. Pivo je přece přírodní anxiolitikum.

10. Předsedovi Hospodářské komory ČR

Pitím českého piva přeci podporuji naši ekonomiku v téhle těžké době.

11. Sociologovi

Konzumací piva se podílím na vytváření sociální koheze a zamezování atomizace společnosti.

12. Novinářům, kteří píší, že české obyvatelstvo zanedbává zdravotní prevenci

Jedno až dvě piva denně jsou prevencí proti infarktu a mrtvici, výtečně prospívá trávení a zubní sklovině a zabraňuje nástupu alzheimera. Což třeba o koksu neplatí, že?

13. Do třetice vaší partnerce

Koupil jsem ho, drahá, hlavně pro tebe, protože po něm rostou prsa, uklidňuje nervy a pomáhá v klimaktériu (i když máš do něj ještě daleko).

14. Učiteli zenbuddhismu

Stále hledět, jak něco neustále ubývá, až už to není, a pak to zase najednou je a plné, to je jako pochopit kóan o koloběhu života.

15. Příznivcům pravice

Je to tradiční, konzervativní nápoj, pil ho už můj táta a jeho táta a jeho táta...

16. Příznivcům levice

Je to nápoj, který utužuje přátelství mezi lidmi a pohlavími, a tím i mezi celými národy.

17. Příznivcům středu, extrémistům a nerozhodnutým

Je to nápoj, který dokáže spojovat antagonismy napravo i nalevo. Po pivu si povídáte, po víně se zpíváte a perete se.

18. Fyzikovi

Vždyť právě při pohledu na řetízky bublinek v pivu napadl fyzik Donalda Glasera princip detektoru elementárních částic – bublinkové komory, za což pak dostal nobelovku.

A na závěr se ještě podívejte a zjistěte, jak poznáte ženu, která má chuť na sex.

Podobné články

Doporučujeme

Další články