16 vintage transek z dob, kdy ještě neměly na růžích ustláno – G.cz
Vyhledávání

16 vintage transek z dob, kdy ještě neměly na růžích ustláno

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnešní travesti umělci se svůdně svíjejí ve světlech ramp. Parodují slavné zpěvačky, užívají si přízně publika a vlastně už nikoho pořádně nevzrušují. V 19. století a valnou část století následujícího byli ale muži v ženských šatech pořádní exoti.

Elsa K.
Elsa K. 15.6.2015, 12:05

Transvestisismus je neškodná sexuální deviace, při které muži dosahují vzrušení převlékáním do ženských šatů (tzv. cross-dressing). Někdy bývá označován jako tzv. velký fetišismus. Jedná se nejen o převlékání, ale i veškeré doprovodné jevy, jako je např. vystupování na veřejnosti.

1. Papá v bordelu?

Na rozdíl od transsexualismu není u transvestitů narušen pocit příslušnosti k vlastnímu pohlaví. Transvestité netouží po změně pohlaví a nemají pocit, že se ocitli v nepatřičném těle. Transvestitismus je na rozdíl od transsexuality téměř vždy mužskou záležitostí. U žen se vyskytuje jen velmi vzácně. Možná je to dáno i tím, že dnešní móda je unisexuální. Ženy tedy nemají potřebu se vymezovat, a pokud ano, těžko si toho někdo všimne.

2. Není nad to najít si partnera se stejnými zájmy

3. Lili Elbe (1882-1931) – jeden z prvních mužů, který si chirurgicky nechal změnit pohlaví. Nebyl(a) tedy jen transvestitou, ale i transsexuálem

Přestože je většina transvestitů heterosexuálních, jejich libido je většinou poměrně nízké. Podle vědeckého výzkumu z roku 1972, kterého se zúčastnila více než tisícovka transsexuálů, je zastoupení sexuálních preferencí následující – 87 % z nich bylo heterosexuálů a zbytek homosexuálů, bisexuálů a asexuálů. Více než polovina heterosexuálních transvestitů má ale homosexuální zkušenost, někdy i opakovanou.

4. Pokořila falický symbol

5. Správná trojka

Spousta transvestitů ale může prožít spokojené celoživotní manželství, přičemž potřeba převlékat se do ženských šatů se často objevuje při partnerských krizích, často vyprovokovaných sexuálním nesouladem. Převlékání jednak odbourává stres, ale zároveň naplňuje i potřebu sexuálního vybití.

6. Ne, opravdu to není fotomontáž

7. Sexy silueta přesýpacích hodin

A jak se k tomu staví partnerky? Podle výše uvedeného výzkumu jich 29% tuto libůstku toleruje, 19% je naopak striktně proti. Zbytek neví, co si má myslet. Transvestitismus je ale deviace společensky neškodná, a pokud je transsexuál se svými potřebami vnitřně vyrovnán, nečiní mu žádné další potíže.

8. Conchita Wurst své doby

Existuje i tzv. homosexuální transvestitismus, přičemž někteří maskulinní gayové rádi parodují ženy až naturalistickým/karikaturistickým způsobem. Bývají označováni jako drag queens a často svojí zálibou při travesti shows vydělávají slušné peníze – viz například kouzelný film Priscilla, královna pouště.

9. Inťouška

A nakonec ještě 6 dětstkých (animovaných) hrdinů, kteří se přiznali k homosexualitě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články