fb pixel 13 poživatin, které z vás vycucnou kocovinu – G.cz
Vyhledávání

13 poživatin, které z vás vycucnou kocovinu

Chystáte se dneska vystřelit na Mars? Nebo jste se z něj právě vrátili? Tak čtěte buď preventivně, nebo akutně.

Elsa K.
Elsa K. 31.12.2016, 12:23

Tyhle potraviny a nápoje vás zachrání od kocoviny, při které se vám chce svléknout z kůže a odplazit se spláchnout do záchodu. Pokud se chystáte slavit do plných, mějte je raději v zásobě.

1. Voda

gawker-com gawker.com Lidské tělo se ze 70 % skládá z vody. Bez ní bychom prostě neměli šanci existovat a vzhledem k tomu, že alkohol funguje jako diuretikum, tedy vodu z těla "pomáhá" vylučovat, musí si ji tělo brát z různých ne zcela běžných zdrojů, třeba z mozku. A vám se pak chce hlava rozskočit. Elixír života je tak vhodné pít, ještě než ulehnete (ale zase to nepřehánějte, abyste si v průběhu spánku nemysleli, že jste na záchodě a přitom se vám jenom nezdálo, že jste tam došli), ale druhý den je voda holou nezbytností.

2. Kokosová voda

pulchrior-evenit-blogspot-com pulchrior.evenit.blogspot.com Marné nejsou ani různé ionťáky nebo nápoje pro speciální sportovce (jako např. Gatorade), ale bacha ty přeslazené, mohou spáchat víc škody než užitku. Značka ideál je kokosová voda (koupíte ji normálně v Tetra Paku jako džus, třeba v DM). Na rozdíl od iontových nápojů obsahuje hned 5 elektrolytů nalezených v lidské krvi (např. sodík, draslík, atp.). Ionťáky mají jen 2. Pomáhá bojovat i proti volným radikálům, takže kromě toho, že se díky ní dožijete dalšího rána, můžete trochu vizuálně omládnout (ale jen při pravidelné konzumaci).

3. Zázvorový a mátový čaj

dovacenter-com dovacenter.com Oba pomáhají snížit nevolnost a mírně zklidnit rozhoupaný žaludek. Pijí ho i těhotné ženy na začátku těhotenství, jejichž stav kocovinu mírně připomíná. Navíc díky nim do sebe dostanete ještě o trochu víc vody. A každá molekula se počítá.

4. Ovocný džus

diagnosisdiet-com diagnosisdiet.com Dejte si jablečný nebo brusinkový džus. Fruktóza dodá tělu okamžitou energii a nastartuje metabolismus, aby se zbavil toxinů. Obsahují navíc vitamíny a tolik potřebnou vodu.

5. Lák z okurek

blog-trainerroad-com blog.trainerroad.com Obsahuje ocet sůl a vodu, které vás zhydratují a doplní hladinu elektrolytů. Ideální je vypít přibližně půl deci láku předtím, než se vrhnete do víru kalby a další půldecky ráno.

6. Banány, kiwi a špenát

mdwincorp-com mdwincorp.com Špenát obsahuje spoustu kyseliny listové, vitamín C a síru, banány jsou prostě nejlepší a kiwi, stejně jako ostatní jmenovaní, požene kocovinu silou elektrolytu draslíku. Můžete klidně všechny tři bojovníky proti hlavobolu smíchat spolu s jogurtem a rozmixovat na smoothie.

7. Vejce

goodmusicbrighterchildren-com goodmusicbrighterchildren.com Vejce jsou silnou zbraní proti kocovině. Obsahují aminokyseliny jako např. cystein (odbourává acetaldehyd, který ze zodpovědný za úpornou bolest hlavy. Je to chemická látka, která zbude poté, co se nebohým játrům podaří odbourat etanol) a taurin (ten podporuje funkci jater a brání proti jejich onemocnění).

8. Kuřecí nudlová polévka

eclectioccook-com eclectioccook.com Doplní hladinu vody a sodíku v těle. Je dobrá i na nervy (fyzická kocovina většinou chodí ruku v ruce s morální). Kuřecí maso a některé druhy zeleniny navíc obsahují cystein, za který vám poděkují vaše játra.

9. Česnek

dietsinreview-com dietsinreview.com Česnečka je prostě kocovinová klasika všech klasik. Pomáhá k rychlejšímu odbourání odpadních produktů při látkové výměně. Česnek je šampionem mezi antioxidanty. Navíc vás elegantně zavodní.

10. Sušenky nebo pečivo s medem

wall-pix-net wall-pix.net Obojí výše jmenované zvýší hladinu cukru v krvi, aniž by zásadně podráždily váš pohupující se žaludek. Fruktóza v medu pomáhá tělu spálit zbytek alkoholu rychleji a bezbolestněji.

11. Oříšky

nutribulletblog-com nutribulletblog.com Obsahují vitamín E a jsou plné bílkovin. Ideální je zobat je už v průběhu večera. Dobré jsou ty solené, protože sůl v nich obsažená na sebe nabalí alkohol.

12. Ovesná kaše

vantage-theguidon-com vantage.theguidon.com Miska teplé ovesné kaše může být velmi nápomocná. Obsahuje vitamín B, vápník, hořčík, železo, navíc neutralizuje kyseliny v těle a zvýší hladinu cukru v krvi, což má za následek nápor okamžité energie, tedy v rámci možností...

13. Rajčata

healthflexhhs-com healthflexhhs.com Ne nadarmo je hlavní ingrediencí vyprošťováku Bloody Mary rajčatová šťáva. Rajčata obsahují lykopen - antioxidant, který eliminuje zánět v těle, ale také fruktózu a vitamín C. Neméně podstatnou složkou je tripeptid glutathion, který chrání organismus před oxidačním stresem a patří tak mezi nejudatnější bojovníky s kocovinou.


Naopak se rozhodně vyvarujte lákavého tučného jídla, vyprošťováku v podobě dalšího alkoholu, kávy a pomerančového džusu. Tučné je vhodné konzumovat v průběhu večera. Ráno může žaludek spíš podráždit. Stejně jako kyselé citrusy. Kafe vás dehydratuje ještě víc, než jste, takže kováříčci ve vaší hlavě vymění kladívka za sbíječky. A pivo po ránu sice na chvilku pomůže, ale kocovinu jenom oddálí. Ta pak bude o to výživnější. A tady máte 30 důvodů, proč je kocovina mnohem lepší stav než opice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články