fb pixel 13 nejbizarnějších „Vědci zjistili, že..." – G.cz
Vyhledávání

13 nejbizarnějších „Vědci zjistili, že..."

Podle zjištění, o kterých se dočítáme, že je vědci učinili, to vypadá, že práce vědce je tou nejlepší prací na světě.

Sam Buca
Sam Buca 12.3.2014, 09:00

1. ..z tequily se dají vyrobit diamanty

Vědci z mexické univerzity přišli na tento fakt v podstatě náhodou. Prostě vzali tequilu koupenou na večerní pití a použili ji do pokusu místo jiné látky. Zahřátá pára z tequily blanco deponována na nerezovou ocelovou bázi může za určitých fyzikálních podmínek tvořit diamantové krystaly. Docela zadostiučinění po třináctiletém výzkumu. Diamanty se sice nedají použít na šperky, ale budou prý užitečné v průmyslové výrobě.  

2. ..se dá těžit nafta z drůbeže

Kuřecí kůžičky budou brzy patrně sloužit nejen jako výplň zpráv TV Nova. Podle vědců v Nevadě má totiž drůbeží odpad vysoký obsah tuku a tudíž vysoký potenciál k tomu, aby se stal surovinou k výrobě bionafty. Smíchali kuřecí odpad s horkou vodou a poté extrakcí získali palivo. Kusy mrtvých slepic by tak mohly zachránit Spojené státy od krachu, protože by se tímto stylem dalo vyprodukovat až 575 milionů litrů bionafty.  

3. ..dívky přitahuje hlas Darth Vadera

darth-vader-3 Holky chtějí hluboké hlasy, což dělá z Miloše Zemana sexidol. Psychologové z britské univerzity St. Andrews "překvapivě" během zkoumání zjistili, že dívky s přibývajícím věkem hluboké hlasy čím dál více přitahují. V útlém věku se jich spíše bojí.  

4. ..žena udrží tajemství jen 32 minut

A to není mnoho, vážení přátelé! Podle průzkumu je pro 85 procent žen poslouchání drbů relax a potěšení. Novinku pak zpravidla ihned předají dál buďto manželovi nebo nejlepší kamarádce. Čas, než to stihnou, se počítá na minuty.  

5. ..bakterie umí luštit sudoku

Bakterii Escherichia Coli očividně vypěstoval Tomio Okamura. Japonští vědci vzali 16 různých geneticky odlišných typů bakterií a naprogramovali je tak, aby přijímali na poli hádanky jen informace od bakterií ve stejném řádku, sloupci nebo čtverečku. RNA přenášená viry bránila bakteriím syntetizovat barvu původních kolonií. Podle nich nic nebrání tomu, aby se takto dalo řešit i klasické sudoku.  

6. ..luční kobylka má největší varlata na světě

Ale Dalibor Janda je v těsném závěsu. Britští vědci zkoumali luční kobylky a zjistili, že druh s názvem Platycleis affinis má největší varlata v poměru ke zbytku těla. Kdyby se tento poměr přepočítal na člověka, musel by mít varlata o váze 10 kilogramů.  

7. ..Mona Lisa měla vysoký cholesterol a nádor v oku

Vito Franco z Palermské univerzity se ve svém životě očividně nudil a tak začal zkoumat, jakými chorobami trpěl někdo, kdo možná před pěti sty lety pózoval Da Vincimu. Mona Lisa prý vykazuje jasné znaky hromadění kyselin, což způsobilo velké množství cholesterolu v její krvi. Také tvrdí, že tajemná La Gioconda má v pravém oku lipom.  

8. ..půdorys Stonehenge odpovídá zvuku dvou fléten

Ačkoliv se toto zjištění zdá jako výsledek dlouhodobého působení drog, prý je vědecky podložené. Americký vědec Steven Waller tvrdí, že obyvatele Británie inspiroval ke stavbě megalitů zvukový efekt. Konstrukce Stonehenge vypadá jako struktura toho, jak člověk vnímá zvuk ze dvou zdrojů. Prý fléten, neboť hra na ně byla v době vzniku Stonehenge typická.  

9. ..sledováním hororů zhubnete

V tom případě nechápeme, že diváci Babovřesek jsou tlusťoši. Hubnout totiž můžete i strachem a zděšením. Vylučujete stresový hormon adrenalin a spalujete kalorie intenzivněji. Za průměrně dlouhý děsivý horor to tak může být až 200 kalorií. Vědci z University of Westminsteru to ověřili během měření diváků hororů. U toho nejhoršího spálili energii obsaženou v jedné tabulce čokolády.  

10. ..Batman by při přistání zemřel

Nikdo nepředpokládal, že Batmanovy vzlety a pády jsou reálné, ale mladí fyzikové se to ve studii Trajektorie padajícího Batmana rozhodli vědecky ověřit. Při přistání z výškových budov by měl u země rychlost asi 80 km za hodinu, což by se neobešlo bez zdravotních následků. Proto mu doporučují používat padák.  

11. ..rovnice na výrobu palačinky je 100 - [10L - 7F+C(k - C) + T(m - T)]/(S - E)

Mlíko, vejce, mouka už je moc oldschool očividně. Doktorka Faircloughová se s takovým receptem nespokojila a začla zkoumat ideální teplotu pánve a rozehřátého oleje. Vypočítala proto vzorec, podle kterého vyrobíte dokonalou palačinku. 100 - [10L - 7F + C(k - C) + T(m - T)]/(S - E) Čím více se pak výsledek blíží hodnotě 100, tím je palačinka lepší: L zastupuje počet bublin v litém těstě (0) F je počtem obrácení palačinky (100) C se rovná konzistenci těsta (10) k je ideální konzistencí těsta (5) T je teplota pánve (375 Fahrenheitů, 191 stupňů Celsia) m je ideální teplota pánve (377 Fahrenheitů, 192 stupňů Celsia) S je čas odpočinku těsta před smažením (30 vteřin) E je čas odležení palačinky před konzumací (0 vteřin)  

12. ..v knižním bestselleru musí být hodně spojek a málo příslovcí

Proto se tak prodává Dan Brown a Irena Obermannová! Američtí počítačoví lingvisté vytvořili algoritmus, který s téměř stoprocentní přesností určuje, zda má kniha šanci stát se bestsellerem. Jde o použitá slova. Autoři by měli používat spojky, málo příslovcí a vyvarovat se slovesa slíbit.  

13. ..psi vyměšují severojižním směrem

Každopádně vždy na chodníku před vaším domem. Vědci z České zemědělské univerzity objevili, že psi vnímají magnetické pole země a když je klidné, při vyměšování se natáčejí severojižním směrem.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články