12 zajímavostí o Mumii, našem guilty pleasure: Idol Rick O´Connell skončil velmi smutně – G.cz
Vyhledávání

12 zajímavostí o Mumii, našem guilty pleasure: Idol Rick O´Connell skončil velmi smutně

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Dobrodružný kříženec Indiany Jonese a Jásona a Argonautů; to je 20 let starý snímek Mumie, který nevíme, jak pro vás, ale pro nás je rozhodně velkou guilty pleasure. Krásná knihovnice Evelyn, hrdina Rick a lidi vysávající zlý mumiják, to je trio, se kterým jsme vyrůstali.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.4.2019, 08:29

Obvazy, kam se podíváš

Ten příběh je dobře známý (nám určitě, protože jsme to viděli asi osmkrát); knihovnice Evely (Rachel Weisz), dobrodruh Rick (Brendan Fraser) a komická vložka aka Evelynin bratr Jonathan (John Hannah) se ve 20. letech 20. století zapletou s Knihou mrtvých a zlovolným knězem Imhotepem (Arnold Vosloo), který už nechce být mumií, ale živou bytostí.

Mumie z roku 1999 je velká guilty pleasure a jak datum napovídá, letos oslaví 20 let od premiéry. V srpnu to bude. Televize Nova nám ale udělala radost a do programu ji zařadila už 13. dubna. A tak jsme, jak máme při takových příležitostech zvykem, zase jednou zahrabali ve filmových zajímavostech a shromáždili je do galerie.

Že chudák Fraser během natáčení hned první scény málem umřel, protože mu moc utáhli oprátku, to je celkem známé. Věděli jste ale, že digitální mumie je první postavou mající vytvořenou plnou lidskou anatomii, a proto jsou její pohyby tak věrohodné? Máte tušení, kolik ruin a pyramid ve filmu je čistě digitálních a jak dlouho kulisákům trvalo postavit město Hummunaptra? Všechno se dozvíte tady:

A tady 15 zajímavostí o geniální komedii Soumrak mrtvých.

Podobné články

Doporučujeme

Další články