12 věcí, které jste dodnes krájeli a loupali špatně – G.cz
Vyhledávání

12 věcí, které jste dodnes krájeli a loupali špatně

Stop brečení nad cibulí! Stop upatlaným tvářím od melounu! Stop zadělaným rukám od manga! Konečně se někdo zamyslel, jak věci krájet a porcovat opravdu kulturně.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 13.7.2018, 09:44

1. Artyčoky

artichoke-cut realfarmacy.com Artyčoky asi moc často v našich končinách krájet nebudeme, ale kdyby na to přišlo, tak takhle je to nejjednodušší.

2. Avokádo

avocado-peel realfarmacy.com Jo jo, avokádem se dá slušně zadělat, zejména, když je pořádně zralé. Ale to nehrozí, pokud si ho naříznete a sloupnete slupku. Pak už jen krájíte. Bacha na pecku!

3. Banán

banan [video:https://www.youtube.com/watch?v=nBJV56WUDngS tímhle máme trochu problém, protože zásadně loupeme banán z druhé strany, ale kdyby na to přišlo, praktické to je, to se musí nechat.

4. Dort

cake1 realfarmacy.com cake3 realfarmacy.com Znáte to, jak vám dort v místech, kde jste ho už kus vykrojili, osychá? Ne takto! Udělejte si dva rovnoběžné řezy středem, celý kus vytáhněte, rozpulte a podávejte. Zbylé dvě části přitlačte k sobě a nic osychat nebude. Takto opakujte do úplného snědení.

5. Mrkev

carrot2-934x eatthelove.com Pořiďte si oboustrannou škrabku a mrkev škrábejte na poloviny a v obou směrech. Jakmile máte jednu půlku hotovou, otočte a oškrábejte i tu druhou.

6. Limetka

limes-juice chefheidifink.com Jak vymačkat z limetky nebo citrónu co nejvíce šťávy? Přesně tak jako v návodu výše, včetně "vyždímání" středu na konec.

7. Mango

mango reddit.com Ovšem toto, to je nápad! Odkrojte okolo pecky, přejeďte po hraně sklenice a máte oloupáno. Jen to bude chtít trochu cviku.

8. Cibule

onion-cut adreinneeats.blogspot.com Nebrečte! Poté co odkrojíte stopku si cibuli hezky rozpulte a teprve pak sundejte slupku. Přitlačte rukou k prkénku, nakrájejte na vodorovné plátky a teprve pak krájejte klasicky svisle.

9. Mandarinka / pomeranč

orange-cut jewelpie.com Odkrojte konce, nařízněte, rozviňte jako harmoniku a dobrou chuť.

10. Granátové jablko

pomegranate-cut womenshealthmag.com Vyloupněte "bubáka", zarovnejte druhou stranu a opatrně nařízněte na měsíčky. Ty pak vyklápějte k sobě a můžete debužírovat.

11. Cherry rajčata

tomato-cut realfarmacy.com Šup s nimi mezi talířky a spárou pak protáhnout ostří nože. Neuvěřitelně jednoduché!

12. Meloun

watermelon-cut youtube.com A na závěr tip, jak se nezadělat při konzumaci vodního melounu. Odkrojte přebytečné okraje po stranách, aby se vám neotíraly o tváře. Prosté a funkční!

A sem se podívejte, pokud vás zajímá 11 velice důležitých banánových "nástrojů".

Podobné články

Doporučujeme

Další články