12 typů lidí, které potkáte na všech autobusových zastávkách – G.cz
Vyhledávání

12 typů lidí, které potkáte na všech autobusových zastávkách

Ať už jezdíte autobusem v Praze nebo v Prostřední Lhotě, tihle lidé budou na zastávce vždy s vámi. A jestli jezdíte často, bude z nich vaše druhá rodina.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 4.8.2014, 10:08

1. Hollywooďák

hollywood betabrand.com Stejně jako hrdinové v hollywoodských filmech zachraňují v poslední vteřině svět, tento typ cestujících v poslední vteřině přibíhá k už rozjíždějícímu se autobusu a mává na řidiče, aby mu zastavil. Tajně mu přejete, aby mu autobus ujel, ale kdepak. Řidič zastaví, hollywooďák nejdřív dlouze popadá dech, pak konečně vykoktá, kam chce jet, hledá peníze, zaplatí a zřítí se na volné místo vedle vás. Nenávidíte ho, protože kvůli němu jste právě přišli o dvě minuty svého života.  

2. Kuřák prasák

kurak blog.trashness.com Asi jsou i ohleduplní kuřáci. Ale ne na vaší zastávce. Hulí přímo ve frontě, přímo pod samolepkou se symbolem přeškrtnuté cigarety. A jakoukoliv vaši slušnou snahu o to, aby aspoň pár kroků odstoupili, chápou jako osobní útok. Nikdo už nespočítá, kolik hádek a rvaček se na zastávkách právě kvůli kouření odehrálo. Je to další důkaz, že kouření škodí zdraví.  

3. Chrlič

chrlic disneypinforum.com Odplivne si. Někdy jen tak pustí slinu z pusy, někdy chrchlavě vytáhne hlen až odněkud z dvanácterníku. Každopádně zřejmě trpí obavou, že by se ve svých slinách utopil, protože plivací úkon opakuje každých pár vteřin. Když pak autobus přijede a fronta se pohne, na projití tím místem, kde chrlič stál, byste si nejraději nazuli speciální antihumusové galoše.  

4. Maminka s miminem

mimino gidgetgoeshome.com Je vyplašená a nesvá, protože je to poprvé, co je s dítětem venku. Už tři měsíce si s nikým pořádně nepopovídala, nespí, její život se scvrkl na kojení a přebalování. Taky se bojí, že jí nikdo nepomůže s kočárkem, že dítě bude v autobuse brečet a v půlce cesty se jí pokadí tak hrozně, že to bude cítit i přes plenu. A přesně to všechno se stane.  

5. Učitelka

ucitelka laborunionreport.com Celý život učila a je zvyklá hodnotit a vychovávat. Přikazuje dalším čekajícím, aby ji pustili sednout na lavičku. Aby jí pomohli s taškami. Upozorňuje na zlořády mládeže kolem sebe a dodává, že dřív by se tohle nestalo. Mamince s miminem líčí, že děti je potřeba řezat a že ona byla vždycky přísná, ale oblíbená.  

6. Smraďoch

smradoch bezerkely.blogspot.com I když se čekající lidé tlačí jeden na druhého, kolem smraďocha je dostatek volného prostoru. A je jedno, jestli jde o dobře uleželého bezdomovce nebo důchodkyni, které se stala fatálně fekální nehoda. Každopádně si můžete být jisti, že pokud řidič smraďocha pustí dovnitř, stane se vaše cesta peklem. Celou cestu budete dýchat pusou a ještě přes tričko. A nemyslet na to, co že to vlastně v mikroskopických částečkách vdechujete.  

7. Vyplachovač

vyplachovac jadedapothecary.wordpress.com Každý z nás má v životě chvíle, kdy si potřebuje pustit hudbu nahlas. Vyplachovač tuhle potřebu cítí neustále. Z nekvalitních sluchátek se o svou nekvalitní hudbu dělí s širokým okolím. Zajímavé je, že málokdy si vyplachovači pouštějí Vivaldiho; většinou jde o zvuky, které balancují někde na hraně mezi zapnutou rozbruskou a odstřelem skály.  

8. Přitahovačka

sexy chatlibre.blog.lemonde.fr Nemusí být extrémně krásná. Stačí, že je to nejhezčí žena ve frontě. A když je k tomu ještě přiměřeně málo oblečená, oči všech mužů budou instinktivně kmitat jen mezi dvěma místy: směrem, odkud má přijet autobus, a směrem k jejímu výstřihu/zadku/nohám/obličeji (to podle osobních preferencí).  

9. Tupý zírač

zirac mantheline.com Zdaleka nejčastější druh cestujícího. Nechce se s nikým bavit, neodpovídá na pozdravy svých známých, jen tupě zírá kamsi do dálav. Pokud je ráno, tak je rozespalý a těší se, až si v autobuse zdřímne. Pokud je odpoledne či večer, tak se vrací z práce, má všeho dost a těší se, až v autobuse vyvěsí spodní čelist a nevidomýma očima bude sledovat ubíhající krajinu.  

10. Kaliči

kalici2 taylorlashell.wordpress.com Je jedno, jestli je ráno, poledne nebo večer. Tenhle typ cestujících je opilý pořád a potřebuje se přesunout na další kalbu. Cestují ve skupině a popíjejí už na zastávce. V autobuse vždycky obsadí pětku a pár minut poté, co se bus rozjede, začnou si navzájem posílat lahváče a slivovici. Taky se hlasitě smějí debilním vtipům, zpívají nebo dokazují svoji intelektuální převahu voláním hesel typu Banik, pyčo, případně Spaartaaa!  

11. Litující

litujici flickr.com Náhodní známí, kteří se na zastávce potkali, a protože jim bylo hloupé neprohodit pár vět, chytli se do pasti konverzace, o kterou vlastně ani jeden z nich nemá zájem. A tak loví z paměti dávno mrtvé historky o dávno mrtvých jiných společných známých a doufají, že až autobus přijede, nebudou si muset sednout vedle sebe a to utrpení dál prodlužovat.  

12. Cicmači

cicmaci chinasmack.com Dva sedmnáctiletí čerstvě zamilovaní lidé. On odjíždí, ona zůstává. Neuvidí se až do večera a nejsou si jisti, zda to dokážou přežít. A tak se intenzivně líbají, hladí, osahávají, a kdyby konečně nepřijel autobus, možná dojde i na nějakou nenápadnou ruční práci. Ale co si budeme povídat, autobusy i tak mají svoje kouzlo a dojíždění je super věc!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články