8 věcí, v nichž si praváci libují, ale leváky nepotěší – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, v nichž si praváci libují, ale leváky nepotěší

Každodenní komplikace, které leváci zažívají, jsou hlavně dílem inženýrů stavějících tím jediným, zaručeně „pravým“ způsobem.

Václav Rybář
Václav Rybář 13.6.2015, 09:52

1. Kroužková vazba

Drží to pohromadě, hezky to vypadá, ale zkuste si do toho psát z druhé strany, s rukou opřenou o ty otravné kroužky. A nejhorší je, že někde dokonce tyhle sešity přímo vyžadují

2. Propisky (a psaní jako takové)

Klasická spotřební propiska je triumfem šetřivosti nad funkcí. A proto má extrémně omezený úhel, pod kterým kulička opravdu odvaluje inkoust. Zkuste psát z druhé strany pod reverzním úhlem a jste nahraní. Proto mají leváci vždycky dražší a lepší propisky. Nic jiného jim nezbývá!

Při psaní to chce to speciální ‚grif‘, abyste si svoje zápisky nezačali rukou automaticky mazat. Než na to ale přijdete, padne za vlast spousta mýdla, spousta nevypratelných košil a rovněž spousta zápisků.

3. Stolečky na vysoké

I jako pravák budete mít problém se na minimalistickém stolečku nějak seštosovat. Konstrukce ovšem automaticky předpokládá, že budete naklonění směrem doprava. Ostatní životní formy mají smůlu.

4. Otvírák na konzervy

Minimálně třetina populace neví, jak otvírák na konzervy funguje, a proto si kupuje pouze konzervy s odtrhovacím víčkem. Zbytek umí používat starý dobrý mechanický otvírák na konzervy. Největší level šikovnosti je ovšem tímhle nástrojem otevřít konzervu, pokud jste levák. Vyžaduje to reverzní úchop, spoustu trpělivosti a spoustu náplastí.

5. Zásady správného stolování

Pravák sedící vedle leváka bude automaticky narážet loktem do svého souseda. Tedy ve chvíli, kdy mu přinesou jídlo... většinou těsně po tom, co se mu povede přestavět dva tucty předem připravených příborů do zrcadlové polohy.

6. Držáčky na nápoje

Ano, v levé kapse je sice často místo na pet láhev, ale držáčky jsou vždy výhradně na pravé straně – takže co s tím, když jste levák? Brčko?

7. Odměrky

Údaje na odměrkách jsou vždy natištěné pouze na jedné, samozřejmě té pravé straně. Potřebujete odlít jen určité množství? Dělejte to před zrcadlem. Za pár týdnů si zvyknete.

8. Nůžky

Osobně jsem měl problém stříhat rovně i jako pravák s nůžkami pro praváky. Nůžky pro leváky samozřejmě existují, ale váš zaměstnavatel pravděpodobně není tak osvícený, aby je přiobjednal, když je na pracovišti spousta „normálních nůžek“.

A jak jsou na tom praváci a leváci v umění?

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu