12 nepopiratelných výhod, které skýtá ženský element v kapele – G.cz
Vyhledávání

12 nepopiratelných výhod, které skýtá ženský element v kapele

Všechno, co ženy dělají, musejí dělat dvakrát tak dobře jako muži.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 24.3.2018, 10:27

Výše zmíněná věta pochází z citátu feministky Charlotte Whitton a celý zní: „Všechno, co ženy dělají, musejí dělat dvakrát tak dobře jako muži, aby byly považovány za zpolovic tak dobré. Díkybohu to není těžké.“ A měla recht.

Propojit svět mužů a žen bývá někdy obtížné. Zvlášť komunikační dispozice obou pohlaví nejsou vždy dostatečně kompetentní, aby došlo k úplné harmonii. A jelikož sex má s rock'n'rollem odnepaměti co do činění, může holka v kapele nadělat množství pohrom hodných pekelníkova vyslance.

Chlapci by se v tu chvíli měli řídit jediným heslem: „Co je v domě, není pro mě, a co jednou překročilo práh zkušebny, na to nesahat“ a těžit z těchto dvanácti pozitiv a jistot, které s sebou ženský prvek do kapely přináší.

1) Ať už holka stojí v čele kapely nebo jen v koutě hraje na rumbakouli, strhne na sebe většinu pozornosti. A i když její výkon není stoprocentní, stačí, aby měla hezké nohy.

2) Většinou s ní všichni chtějí spát, takže cenné kontakty na vydavatelství a producenty jdou spolu s její přítomností ruku v ruce.

3) Dokáže zjednat mír i v takových podnicích, kde obvykle chtějí kapelám natrhnout úsměv.

4) Sex s ní je legitimním důvodem k rozpadu kapely a v biografii zní mnohem lépe, než fakt, že někdo ze stávajících členů musel začít pracovat na plný úvazek v kanclu nebo že se přestěhoval do Humpolce.

5) Obvykle má pár hezkých kamarádek, které ji přijdou podpořit na koncert a následně podpořit její spoluhráče v backstagei.

6) Většinou má alespoň nějaký vkus nebo estetické cítění, takže může basákovi vymluvit dress code v podobě kovbojského klobouku a trika Iron Maden.

7) Jestliže umí používat mikrofon, umí i jiné věci.

8) Tak jako každá žena si hlídá své teritorium, a proto své spoluhráče umí včas varovat před zákeřnými groupie.

9) Její káravý dohled kvitují i přítelkyně jejích spoluhráčů, se kterými po prvních nenávistných střetech přistoupí na oboustranně výhodnou kolaboraci.

10) Obvykle pije míň než zbytek kapely, nebo toho alespoň méně vydrží, tudíž ráno po koncertě nenadýchá a může řídit.

11) Má určité hygienické nároky, takže je pravděpodobné, že se díky ní i zbytek kapely v průběhu turné několikrát umyje.

12) Zbytek kapely si z ní pořád může dělat srandu.

Ano, ženský element může za jistých okolností představovat i totální katastrofu – vždyť taky všechny hurikány dostávají ženská jména, jak (a proč) zjistíte tady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články