12 nejlepších seriálových znělek – G.cz
Vyhledávání

12 nejlepších seriálových znělek

Následující znělky jsou skvělé, protože dobrou hranou nebo animovanou sekvenci doprovází skvělá hudba. Do žebříčku by se dal zařadit i Mash, Dallas, Přátelé, Akta X, Twin Peaks a další, ale starší seriály si zaslouží svůj vlastní žebříček.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 17.3.2014, 09:47

1. True Blood

Seriál jako takový nemusí sednout každému, spousta lidí má k upírské tématice přece jen trochu odpor po shitstormu se ságou Twilight, ale úvodní titulky jsou skvělé. Píseň se jmenuje Bad Things a zpívá ji Jace Everett.

2. True Detective

Právě skončená první sezóna mrazivého seriálu HBO vyvolala pozdvižení. Její úvodní titulková scéna je minimálně tak skvělá jako celý seriál, píseň je od The Handsome Family a jmenuje se Far From Any Road.

3. American Horror Story

Úvodní titulky hororového seriálu vám naženou husí kůži a bude vám při nich běhat mráz po zádech. Seriál měl tři sezony a každá z nich měla jiný úvod na tu samou "hudbu". Ve videu jsou všechny tři po sobě.

4. Mad Men

Úvodní titulky retro seriálu Mad Men patrně zobrazují pád hlavní postavy Dona Drapera z vrcholu na dno. A za ten pád samozřejmě mohou ženy.

5. Dexter

Jak jinak uvést seriál o masovém vrahovi, než ukázkou jeho ranní rutiny, která je sadistická a krvavá stejně jako celý jeho život.

6. Game of Thrones

Skvělá animace země, ve které se příběh Hry o trůny odehrává. K tomu majestátní chytlavý song a výsledek nemá chybu.

7. Luther

Animace trochu připomínající úvod seriálu True Detective, kterou doprovází píseň Paradise Circus od Massive Attack. Kombinace skvěle vystihující atmosféru tohoto britského krimi seriálu.

8. Suits

Vizuálně to až tak zajímavé není, ale ta chytlavá píseň to dohání. Jmenuje se Greenback Boogie a je od kapely Ima Robot.

9. Shameless

Tak dobře natočený úvod seriálu, že se vám jeho sledování neomrzí a rádi se na něj podíváte před každou epizodou znova. A píseň The Luck You Got od The High Strung se vám zavrtá do hlavy.

10. House of Cards

Megaúspěšný seriál Netflixu s Kevinem Spaceym v jeho možná životní roli Franka Underwooda (promiň, Lestere Burnhame). Úvodní znělka je už jen takovou třešničkou na domečku z karet.

11. Dr. House

Úvodní song hrající při Housovi je Teardrop od Massive Attack, v Čechách seriál běží bůhví proč s úplně jinou hudbou.

12. Newsroom

Retrospektivní úvodní sekvence, která ukazuje historii televizního vysílání. Trochu kýč, ale k Newsroomu se to prostě hodí.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články